Príďte ochutnať gastronómiu na severovýchod Slovenska

Severovýchod Slovenska je zaujímavý nielen možnosťami liečebnej, historizujúcej či náučnej turistiky, ale aj svojou gastronómiou. Vybrať si môžete z ponuky tradičných jedál šarišskej a slovenskej kuchyne, ale aj cestovín či pizze v talianskom štýle, steakov a rôznych špecialít modernej kuchyne. Vďaka pestrej palete zariadení v Bardejove a jeho okolí si vyberie a pochutí naozaj každý. Bližšie informácie o týchto zariadeniach nájdete na stránke http://www.visitbardejov.sk/gastronomia. Informuje o tom riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.

„Ak plánujete cestu na severovýchod Slovenska, do Bardejovských kúpeľov, Bardejova, Svidníka či na Duklu, tak využite možnosť oddýchnuť si pri chutnom obede, kávičke a koláčiku v niektorom z množstva zariadení. V reštauráciách, kaviarňach, cukrárňach a baroch si vychutnáte posedenie v historickom rámci, alebo moderné či štýlové stolovanie. A to pri oveľa nižších cenách gastronomických služieb ako v Bratislave alebo vo Vysokých Tatrách. Spoznajte aj tieto zákutia Slovenska,“ pozýva R.Jančošek.

Moderná gastronómia v Alexandrovi a kaviareň Sisi v Bardejovských kúpeľoch

Štvorhviezdičkový kongresový hotel Alexander priamo v centre Bardejovských kúpeľov ponúka jedlá pripravované z kvalitných surovín pod vedením šéfkuchára Mareka Švara. Koncom mája dostala nový šat i meno kaviareň v hoteli Ozón v duchu cisárovnej Sisi, ktorá Bardejovské Kúpele navštívila a strávila tu 3 týždne. Teraz sa volá: ,,Kaviareň SISI“. Svojou výzdobou i sortimentom pripomína cisárovnú. Onedlho tu vyrastie svojrázna ‚šarišská karčma‘ v budove zvanej Karoly, ktorá má teraz štatút národnej kultúrnej pamiatky. Na tradičnej kuchyni si pochutnáte v reštaurácii ľudových jedál U POLJAKA, ktorá je na poschodí v Stredisku obchodu a služieb v Bardejovských Kúpeľoch.

Príďte na kulinárske špeciality a taliansku kuchyňu do mesta UNESCO Bardejov

Historické Radničné námestie v Bardejove a jeho susediace uličky sú plné desiatok reštaurácií, kaviarní a cukrární otvorených celoročne…

V roku 1999 bola založená reštaurácia ROLAND, ktorá je postavená na základoch talianskej kuchyne. Nápady a skúsenosti talianskych majstrov, plus originálne recepty dovezené z Talianska, ktoré sa roky ďalej rozvíjali, zaručujú príjemný gastronomický zážitok. K jedlu sa podáva 5 druhov piva s dôrazom na príjemne prostredie a obsluhu. Reštaurácia je vyhľadávaná nielen domácimi ale aj zahraničnými návštevníkmi.Na Radničnom námestí priamo v centre historického mesta Bardejov sa nachádza  reštaurácia NEXT RESTAURANT, kde ponúkajú aj bezlepkovú a vegetariánsku stravu, BAR PARADA, ktorý poteší najmenších detským kútikom, alebo CULINAR CAFE PLUS.

V historických uličkách Bardejova môžete navštíviť pizzeriu REPUBLIKA, modernú EL. CAFE RESTAURANT či reštauráciu ARKÁDA. V reštaurácii CACTUS si posedíte v krásnom prostredí jazierka a vodopádu. Ak dostanete chuť na grilovanú pochúťku reštaurácia GURMÁN má širokú ponuku jedál z grilu.  Extra XXL porcie za prijateľné ceny ponúka podnik SABARACA, ktorý má v Bardejove hneď niekoľko prevádzok a potešia tradičným ľudovým štýlom zariadenia.

V širšom okolí sa nachádza STEAKHOUSE ZÁHRADA v prostredí Záhradného centra. K dispozícii je detské ihrisko a letná terasa. Ponuka jedál je od kvalitných steakov až po tradičné slovenské jedlá a denné menu.

Niekoľko motorestov v okolí Bardejova ponúka dobré parkovanie, denné menu, terasy a výhľad na prírodu. Patria k nim Motorest JOSÉ, Motorest JAVORINA, Motorest TARNOV.

K obľúbeným podnikom s ponukou klasických jedál (niektoré aj pizze), patria aj Reštaurácia DOLINA,  MAMBA Caffe Restaurant, Reštaurácia STADION, Reštaurácia ASTRA, PEPINO, KRUHÁČ ESPRESSO,ŠUHAJÍCI PRI PANVICI.

Objavujte región severovýchodného Slovenska

Ak sa rozhodujete, kam sa nabudúce vyberiete na výlet, skúste obísť masovo vyhľadávané regióny a objavte severovýchodné Slovensko. História, pamiatky, kultúra, kúpeľná liečba, cyklistické trasy a omnoho viac.

Máte radi históriu a pamiatky? Navštívte klenot turistického ruchu, mesto Bardejov, ktoré je zapísané v UNESCO. Medzi obľúbené miesta patria aj zachované drevené kostoly: Hervartov, Tročany, Krivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj. Obľúbený je aj Lesnícky náučný chodník ČIERNA MLÁKA v Bardejovských Kúpeľoch a tamojší Skanzen – Múzeum ľudovej architektúry. Cieľom výletov je aj agroturistické zariadenie v Stebníckej Hute Slnečný Majer

V okolí Bardejova je 6 navzájom prepojených cyklotrás, s dĺžkou takmer 10 km. Tvoria ich 4 liečivé singletracky – Lekársky, Napoleon, Čerešenka a Herkules, Kyslíková cesta Mihaľov – Bardejov, Kyslíková dráha v Bardejovských Kúpeľoch. K dispozícii je aj necelých 40 km značených turistických chodníkov.

Zaujímavé sú aj  Dukelské bojisko a pamätníky na Dukle a vo Svidníku, venované historickým udalostiam a pamiatke padlým vojakom počas 2. svetovej vojny v oblasti Duklianskeho priesmyku  (40 km od Bardejova). Poteší aj ZOO Park Stropkov – (46 km), v súčasnosti je v tam 60 druhov rôznych zvierat a vivárium, Prešov – (45 km od Bardejovských Kúpeľov), tretie najväčšie mesto Slovenska, Kapušiansky hrad –(35 km), Šarišský hrad (48 km), Pieniny a Červený Kláštor (80 km).

Viac je na : www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk,www.svidnik.sk,www.visitbardejov.sk

Projekty a ich aktivity sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply