Kúpalisko Diakovce Retro Thermal čoskoro ešte lepšie

Niekoľko desaťročí populárne termálne kúpalisko Diakovce vzdialené asi hodinu od Bratislavy, sa počas sezóny 2015 identifikuje už ako Retro Thermal. Pri tomto názve sa tak trochu spolieha aj na stálu obľúbenosť napriek tomu, že nejde o moderné bazény, ale dlhodobo tie isté bazény, ktoré na rovnakom mieste navštívili už naši rodičia a starí rodičia. Všetko udržiavané a plné energie sa však zdokonaľuje a návštevníkov čaká ešte niekoľko noviniek.

Dieťa bazén a kúpalisko diakovce

Rekonštrukcia vnútorných budov

Kúpalisko Diakovce je už iné. Vynovená recepcia a vstup do kúpaliska je sú dnes neprehliadnuteľné. Pri vstupe od Galanty prechádzate najskôr okolo vstupu do kúpaliska Horné Saliby, ktoré susedia s kúpaliskom Diakovce. Na kraji sa nachádza žltá budova s rampou a vstupným, ktoré v žiadnom prípade nemožno považovať za veľké, skôr veľmi nízke. Návštevníci na kúpalisku aj dnes nachádzajú mimo hlavný veľký bazén s termálnou vodou aj dva menšie, pôvodný a novší, ktoré sú určené pre deti a tých najmenších plavcov. Nechýbajú stánky, toalety a v rozľahlom areály miesto pre kempovanie, či ubytovanie v chatkách a bunkách. Čoskoro sa však majú zmeniť miestne budovy, ktoré získajú celkom nové funkcie, vzhľad a nepochybne stav. Hlavná spoločenská budova v blízkosti hlavného bazéna už zanikla a čoskoro ju nahradí nové zariadenie, ktoré priláka ľudí túžiacich po oddychu a wellness. S jeho výstavbou sa zrejme začne už túto jeseň, čomu napovedá súčasný stav tohto miesta. Miestna charakteristická s podlhovastým tvarom, ktorá je tak povediac aj miestnou architektúrnou atrakciou, sa rekonštrukcie dočká taktiež.

Kúpalisko Diakovce nemá tobogany a akvapark

Prosperovanie podobných zariadení prináša inovácie a rozširovanie. Kúpalisko Diakovce doteraz nemá tobogany, keďže sa dokázali spoľahnúť na verných návštevníkov, ktorí ich nevyžadujú. Rast však môže priniesť aj nejaký ten bazén navyše a skvalitnenie služieb, či marketing. Zväčša sa takéto zmeny dotknú aj zvýšenia vstupného. Dnes ide len o 3 EURÁ, čo je výborná cena. Dúfajme, že sa ešte podrží.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply