V Piešťanoch a v Trnave postavia akvaparky, v Šamoríne už je

V Trnave sa plánuje s výstavbou nového akvaparku, ktorý má byť náhradou za pôvodné kúpalisko. Na oveľa širšej ploche tam súkromný investor plánuje s výstavbou väčšieho zariadenia ako akvaparku. Najbližšou konkurenciou mu bude Senec, Galandia a možno Šamorín. Zatiaľ nie je celkom jasné, kedy sa plánuje s jeho dokončením, keďže nezačala ešte ani jeho výstavba, no samotní Trnavčania by radi mali vlastný akvapark už dnes. Mesto ďalej v jeho blízkosti zlepší ďalšie možnosti pre voľný čas a šport. Pôjde tak vo výsledku o oddychovo-športovú zónu, pričom obyvatelia mesta Trnava budú mať v akvaparku zvýhodnené ceny vstupného tak, ako býva štandardom vo viacerých podobných zariadeniach podporovaných mestom.

V Piešťanoch o tom uvažujú
V Piešťanoch uvažuje o výstavbe komerčne využívateľného akvaparku taktiež súkromný investor. Je majiteľom pozemku v blízkosti polikliniky, na ktorom ich vlastný vrt potvrdil výskyt termálnej vody so složením rovnakým ako v kúpeľoch sammotných. To znamená bohaté možnosti ich využívania pre ozdravné a rekreačné účely, no v prípade akvaparku tiež ide o výborný zdroj termálnej vody a lákadlo. Mesto je naklonené k využívaniu tohto zdroja pre zvýšenie popularity mesta a to aj formou akvaparku, ktorý bude pre oveľa širšie spektrum návštevníkov. Zatiaľ je tento návrh v štádiu, kedy sa k nemu musia vyjadriť viaceré orgány a úrady. Práve toto je fáza, ktorá je vzhľadom k nečinnosti a často nezáujmu orgánov, najkomplikovanejšia.

Aqua Arena Šamorín
Foto: Aqua Arena, zn.sk

V Šamoríne sa už môžete pár mesiacov okúpať
V Šamoríne v časti Čilistov už sa nejaký ten čas môžete okúpať do sýtosti, dokonca o euro lacnejšie, než v Senci alebo Galandii. Šamorínsky akvapark je súčasťou Elements Resort a čisto vodná časť sa nazýva Aqua Arena. Jej zaujímavosťou je prítomnosť horúcej termálnej vody, čo robí miesto miestom s celoročným vstupom a liečivými účinkami. Veľký plavecký bazén s dĺžkou 50 metrov má vlastné tribúny, čím je miesto ideálne na konanie aj medzinárodných súťaží v plávaní. Navštívila ho redakcia ZN.SK, ktorá ho bližšie predstavila v recenzii.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply