Kúpele Piešťany zaradilo Lonely Planet medzi TOP 20 kúpeľov Európy

PiešťanyObľúbený cestovateľský magazín Lonely Planet pripravil v podaní Sarah Reid rebríček 20 najlepších kúpeľných miest čo sa služieb a významu týka v celej Európe. Medzi miesta ako islandské Modré lagúny, české Karlovy Vary, turecké Pamukale, maďarské Széchenyi Furdó a niekoľko ďalších, sa na záver celej dvadsiatky dostali aj naše Piešťany. Na Piešťanoch bolo vyzdvihnuté zelené okolie a celý areál nachádzajúci sa na miestne známom ako Kúpeľný ostrov.

Mesto významné svojimi prameňmi s priaznivým účinkom pri ochoreniach pohybovej sústavy a ďalších problémoch v rôznych érach svojej histórie lákali veľké počty zámožných aj významných ľudí najmä z poza hraníc Uhorska a neskôr Slovenska. Piešťany sú pojmom, veď aj v ich erbe sa nachádza muž symbolicky lámajúci barlu, ktorú už nebude potrebovať.

Zdroj: Lonely Planet, zdroj foto: Zaujimavosti.net

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply