Bardejovské kúpele ponúkajú liečbu po prekonanom Covide-19

Pretrvávajúce ťažkosti po prekonaní Covidu-19 sa dajú po novom liečiť aj v kúpeľoch.

Odborníci z ministerstva zdravotníctva so zástupcami kúpeľov v polovici februára 2021 prerokovali primárne diagnózy, ktoré by mali byť hradené zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe. V súčasnosti je od 9.marca 2021 možné posielať a rehabilitovať pacientov, ihneď po vypísaní návrhu lekárom a schválení zdravotnou poisťovňou, ako pobyt v prírodných liečebných kúpeľoch  alebo kúpeľnej liečebni. Kúpeľnú liečbu pre pacientov, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 zavádzajú aj BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s.

Na odstránenie nepriaznivých následkov ochorenia pritom využijú vzácne liečivé minerálne vody Herkules a František na individuálne a skupinové inhalácie. Novinkou by mohlo byť zavedenie MLS laserovej terapie. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka kúpeľov Tamara Šatanková

Inhalácie liečivých minerálnych vôd Herkules a František

Minerálne vody, ktoré pramenia v Bardejovských kúpeľoch sú ich najväčším bohatstvom. Pacienti, ktorí prekonali Covid- 19 majú zhoršené dýchanie a mnohým sa znížila aj vitálna kapacita pľúc. Trpia bolesťami hlavy, svalov a kĺbov, bolesťami v hrudníku,  veľkou únavou a vyčerpanosťou, dusivým kašľom, zadýchaním sa už pri miernej záťaži atď. Inhalácie liečivých prameňov Herkules a František spolu s novinkou- MLS laserovou terapiou kombinovanou s magnetoterapiou by mali priniesť úľavu aj od týchto symptómov.

,,Inhalácie minerálok Herkulesa František s vysokým obsahom jódu slúžia na posilnenie imunity. Inhalácie sa podávajú za účelom zlepšenia respirácie, prekrvenia sliznice dýchacích ciest, neutralizácie kyslej reakcie zapálenej sliznice a tiež pôsobia antialergicky a antisepticky,“ vysvetľuje T.Šatanková.

Inhalácia je úmyselné vdychovanie prírodnej minerálnej vody (hydrogenuhličitanovosodnej) s teplotou 36˚C  za liečebným účelom.

Na čo slúži MLS laserová terapia :

Pre pacientov, ktorí prešli covidovou infekciou a trpia následkami ochorenia – čiže pre rehabilitáciu po covidovej infekcii. Terapia laserom je ďalej indikovaná na liečbu bolesti svalov a svalových spazmov (podporuje a zvyšuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje svaly), stuhnutých kĺbov a artritídy, zápalov šliach, bolesti ramien a lakťov, bolesti chrbta a kĺbov, osteoartritídy, výronov, hematómov, rán, vredov a pod.

Vhodný čas na kúpeľnú liečbu po prekonaní Covidu -19

Rehabilitácia by mala začať čo najskôr, ideálne do štyroch mesiacov od prekonania choroby. Odporúčaná dĺžka pobytu je najmenej 10 nocí. Bardejovské Kúpele dokážu pomôcť pacientom, ktorí mali stredne ťažký až ťažký priebeh ochoreniaCOVID-19 . Pobyt je vhodný pre tých klientov, ktorí prekonali akútnu fázu ochorenia, no pretrvávajú u nich následky, ktoré im bránia k návratu sa do bežného života.

Ako fungujú kúpele?

BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s., ako zdravotnícke zariadenie v súčasnosti poskytujú svoje služby klientom zdravotných poisťovní za prísnych podmienok dodržiavania opatrení schválených Úradom verejného zdravotníctva SR. Od 18.januára do 30.apríla 2021 platí pre klientov zdravotných poisťovní špeciálna zľava na úrovni cca 50% z ceny ubytovania.

Základom hygienických protiepidemiologických opatrení je pravidelné testovanie. Pri príchode je každý klient otestovaný a potom nasleduje po 10 dňoch ďalšie testovanie pre klientov, ktorí sú na pobyte 21 dní, alebo po 14 dňoch, ak sú na 28 dňovom pobyte. Pri ukončení pobytu sú opäť všetci otestovaní. Klienti poisťovní sú tak testovaní minimálne 3-krát.

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk, rezervacie@kupele-bj.sk alebo telefonicky 054/4774470 (4450, 4500).

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply