Bardejovské kúpele fungujú v špeciálne upravenom režime

Za dodržiavania prísnych opatrení schválených ÚVZ poskytujú BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. , ako zdravotnícke zariadenie svoje služby klientom zdravotných poisťovní a samoplatcom. V januári sa obsadenosť kúpeľov pohybovala na úrovni 19%. Pritom pre klientov zdravotných poisťovní platí od 18. januára do 31. marca 2021 špeciálna  50% zľava z ceny ubytovania.

„Kúpele dodržiavajú prísne epidemiologické opatrenia, ktorých základom je pravidelné testovanie. Pri príchode je každý klient otestovaný a potom nasleduje po 10 dňoch ďalšie testovanie pre klientov, ktorí sú na pobyte 21 dní, alebo po 14 dňoch, ak sú na 28 dňovom pobyte. Pri ukončení pobytu sú opäť všetci otestovaní,“ vysvetľuje ekonomicko-obchodná riaditeľka kúpeľov Tamara Šatanková.

Testovanie v kúpeľoch

Samoplatiaci klienti, ktorých je minimum sú testovaní podľa počtu nocí a klienti poisťovní sú testovaní minimálne 3-krát.Platia opatrenia R-O-R (rúška – odstup -ruky),bezpečné odstupy medzi stolmi a stravníkmi a zákaz návštev.

,,Zamestnanci sa testujú podľa požiadaviek, teraz všetci, v rámci celoplošného testovania zadarmo  a v našich priestoroch. Kúpeľné procedúry sa poskytujú bez obmedzení. Wellness a sauna fungujú len ako procedúry, pod dohľadom zdravotníckeho zamestnanca a so stanovením maximálneho počtu osôb“, konštatuje T. Šatanková.

Čo robiť v kúpeľoch a okolí počas pandémie

K dispozícii je celá škála relaxačných i liečebných pobytov, najkrajšie sú prechádzky nádherným parkom. Sú tu „kúpeľné singletracky“, 5km je do historického mesta BARDEJOV – pamiatky Unesco, podobne je vzdialený hrad Zborov.

Bardejovské kúpele, a. s., patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. V Bardejovských kúpeľoch sa liečia choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, onkologické choroby, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest,netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Kúpele si vychutnávala cisárovná Alžbeta, ale aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

Viac informácií na: www.kupele-bj.sk

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply