Letisko v tuniskom Monastire a zákaz fajčenia, taký ako pre koho

Tunisko, ako obľúbená destinácia aj medzi slovenskými dovolenkármi, má niekoľko zvláštností. Pri prílete sa na letisku veľmi nezdržíte. Vašou snahou je prejsť si rýchlo aj s príletovou kartou celý proces a nasadnúť na transferový autobus. Pri ceste domov sa však na letisku zdržíte viac. Ak cestujete s miestnymi aerolinkami, odletové časy sa môžu neraz zmeniť, a tak máte čas sledovať dianie na letisku oveľa viac, ako ste chceli a plánovali. Medzi našimi postrehmi je jeden, ktorý je zarážajúci a ukazuje tiež dvojaký meter na to, ako si vysvetliť zákaz fajčenia.

Tunisko letisko Monastir

Cedule so zákazom fajčenia

Cedule s prečiarknutou cigaretou sa nachádzajú ako sklenené visiace zo stropu, ale tiež na stĺpoch nájdete viacero označení so zákazom fajčenia. Napriek tomu vás po celom letisku bude sprevádzať puch cigaretového dymu a ľudia s cigaretou. Na zákaz sa na tomto mieste pomerne dobre kašle. Počas leta sa pri check-ine tvorenom ženským kolektívom objavuje starší pán vyššej funkcie, ktorý sa pri páse s pohybujúcimi sa čerstvo označenými kuframi prechádza s cigaretou v ruke. Veselo dym odfukuje na turistov s pasmi v rukách.

Smrad z cigariet prichádza aj z inej strany. V našom okolí sa pohybuje ďalší pán s rovnošate s logom letiska so svetlými vlasmi. Drží cigaretu a odklepáva popol kdekoľvek príde. Za ním prichádza chlapík tlačiaci vozíky nasadené na sebe a pridržiava si vlastnú cigaretu. Aj na poschodí sa prechádzajú dvaja letiskoví policajti a obaja poťahujú z cigariet. Priam ukážkovo spomalia pri ceduľke s prečiarknutou cigaretou a jeden z nich dvíha mobil, aby si pozrel čas.

To všetko motivuje Slovákov, aby si tiež zapálili medzi ostatnými nehľadiac na mladých, starých, deti. Kým Slovák ešte vašim protestom rozumie, miestnej polícii upútate pozornosť na Slováka s cigaretou. Blížia sa, keď pochopia, že ide o cigaretu a už sa chystá aby vás upozornil, že nemáte fajčiť. Nuž, dvojaký meter tu panuje. Mám pritom pocit, že je to jeden z tých, ktorý pred pár minútami kontroloval čas a sám poťahoval z tej svojej.

Absurdné. Zákaz fajčenia na mieste, kde by malo byť už prirodzene zakázané fajčiť. Ale z niečoho takého si manažéri nerobia žiadnu ťažkú hlavu.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply