Horor: najčítanejšie na čas.sk, žena bola v Tunise a nebola v Tunise

Najčítanejší článok už niekoľko dní na čas.sk priláka pozornosť nadpisom. Ak najčítanejšie, potom zrejme šokujúce. Ako inak. Čo si budeme hovoriť. Čas.sk je slávne svojimi primitívny mi nadpisom, ktoré nemajú informovať, ale prinútiť návštevníka čítať. Údaje Slovenka zaplatila poriadnu sumu cestovke a zažila tam horor. Pritom Slováci sme všetci, peniaze za zájazd platíme cestovke a nie zvukárovi v divadle, ale tiež spomínaná suma nie je žiadna veľká palma pri celej rodine.

nový čas, Horor v Tunise

Snaha o šokovanie je podtrhnutá primitívnou znalosťou geografie. Nový čas je pritom z minulosti známy ako mimoriadny ignorant správnych údajov. Napriek čítaniu komentárov ale meniť článok nebude. Fotografia stránok a klamlivého nadpisu je uvedená zámerne z dôvodu uvedenia tohto zavádzania.

Žena vôbec nebola v Tunise

Zarážajúce na článku totiž je, že žena nebola v Tunise. Tunis je geografický názov jedine pre hlavné mesto položené na základoch dávneho slávneho mesta Carthago, ktorému vládol Hannibal. Žena z článku bola v slabnúcom hoteli Marabout v letovisku Sousse. To dokonca nepochopiteľne posledné roky na Slovensku preložili ako Súsa. Nachádza sa južne a lieta sa k nemu na letisko Monastir. Nie do Tunisu. Tunis nie je Tunisko.

Nový čas možno zarába, zároveň však bezohľadne ničí

Nový čas tak opäť prispieva k nesprávnemu chápaniu slov a názvov. Ignoruje mapy a správnosť údajov. Dokonca aj ignoruje príležitosti na opravu, hoci je na chybu upozornený. Tunis je pritom hlavné mesto v každom jazyku a na každej v mape a Tunisko (angl. Tunisia, maď. Tunézia) ma ešte ďalší tvár, čím ho odlišujeme. Práve Nový čas svojou neschopnosťou reálne v minulosti už poškodil cestovný ruch a cestovky svojimi nesprávnymi informáciami. Vďaka článkom z pred štyroch rokov, kedy malá demonštrácia v hlavnom meste bola uvádzaná ako situácia v celej krajine, tušili ľudia zájazdy pre obavy z rozbitých hotelov a rabovania, ktoré nebolo ani len v hlavnom meste… Kým si práve iní dovolenkári užívali slnko, pláže, hotel aj All inclusive.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply