Luhačovickú ulicu Dr. Veselého rekonštruujú, bude oveľa krajšia

Luhačovice rekonštrukciaZnáme české kúpeľné mestečko Luhačovice, ktoré je známe predovšetkým liečivým prameňom Vincentka, sa pomaly vylepšuje. Rozsiahlejšia rekonštrukcia ulice Dr. Veselého, ktorá vedie pod Masarykovou cestou smerom na Zlín, je momentálne priechodná pre peších v časti chodníka, no z časti ohradená pre prebiehajúce práce. Kompletná rekonštrukcia zahŕňa aj kompletnú prerábku inžinierskych sietí. Už dnes však môžu návštevníci zbadať výrazný rozdiel a zlepšovanie vzhľadu a technického stavu budúceho kúpeľného korza. Až k prameňom Dr. Štastného a smerom k Ottovmu prameňu sa čoskoro návštevníci dočkajú aj novej dlažby, ktorá sa práve ukladá. Rekonštrukcia si nevyžiadala uzávierku žiadnych ciest priechodných pre osobné vozidlá, keďže ide o pešiu zónu.

Súčasťou rekonštrukcie je tiež oprava schodísk, okrajov chodníkov a ďalšie drobné úpravy. Na rozdiel od mnohých slovenských rekonštrukcií je v prípade tejto pozorovateľný postup každým dňom. Práce na ulici Dr. Veselého si vyžadovali spevnenie svahu, keďže nad ulicou sa nachádza dôležitý cestný ťah. Nopované fólie, silné vrtáky vyhlbujúce betónové podpery do hĺbky a silná betonáž by mali pomôcť držať svah bez vážnejších posunov. Priamo na ulici sa nachádza množstvo obchodíkov, predajní odevov a čo je azda najznámejším artiklom v kúpeľoch – kúpeľné oplátky. Nechýbajú však ani cukrárne, a sem tam predajne keramiky.

V rekonštrukcii taktiež aj Jurkovičova alej
V Luhačoviciach sa tiež rekonštruuje chodník Jurkovičova alej, vedúci cez prírodu súbežný v niektorých častiach s Masarykovou cestou a luhačovickým potokom. Vedie súbežne pod hotelom Harmonie I. a Harmonie II. neďaleko tenisových kurtov, pod tzv. Pražskou štvrťou. Po jeho výstavbe bude turistom z viacerých hotelov, ale aj z okolia Luhačovickej nádrže prístupné centrum Luhačovíc po pokojnej ceste pre chodcov, alebo cyklistov.

Luhačovice určite navštívte, v lete budú krásne
Samotné Luhačovice sú veľmi pekným kúpeľným mestom, v ktorom si môžu návštevníci bezplatne načerpať výraznejšie mineralizovanú liečivú vodu z hneď niekoľkých prameňov, pričom najvýraznejším liečebným zdrojom je Vincentka, využívaná najmä pri ochoreniach horných dýchacích ciest, a ďalších ochorení. Vašu návštevu si zaslúžia určite na budúce leto. Po rekonštrukcii budú ešte krajšie a príjemnejšie.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply