Čo vidieť na Malte: Popeye Village, dedinka Pepka námorníka

Spoznávanie Malty môžete začať prehliadkou hlavného mesta Valleta, miestnych pravekých pamiatok, jaskýň, či záhadných koľají na pobreží vo vápencovej skale. Ak však na Maltu prichádzate s deťmi, alebo milovníkom filmov a Disneyoviek, je priam povinnosťou, aby ste vyrazili na návštevu do dedinky Pepka námorníka – známej ako Popeye Village.

pepek námorník popeye village

Dedinka Pepka námorníka

Popeye village, ako sa nazýva jedna z najznámejších atrakcií ostrova, leží na severe. Dostupná verejnou dopravou linkou 101 v oboch smeroch, je dedinka Pepka námorníka pomerne známou atrakciou pre všetkých turistov. Môže za to fakt, že na ňu upozornia všetci predajcovia výletov aj ponuky výletov v hoteloch. Nie je to pritom prioritná hlavná atrakcia. Dedinka, ktorú postavili v roku 1979 slúžila na nakrúcanie filmovej verzie Pepka námorníka zo štúdia Walt Disney, v ktorej si zahral hlavnú úlohu Robin Williams. Stavbári tu vtedy postavili plnohodnotné stavby, ktorým síce chýbala kanalizácia, voda a elektrina, no pre filmové účely to celkom stačilo. Nezabudli ani na strechy a mnoho detailov, ktoré z miesta robilo rozprávkové miesto.

pepek námorník popeye village

Krivé steny, predmety, nápisy, farebné variácie, pestrosť architektúry a vôbec zámerne krivé steny vytvárali dojem prístavného mestečka, aké sa už nikde inde neobjavilo. Filmové kulisy boli využité len pre Pepka námorníka. Jemu je aj venovaný interiér niekoľkých stavieb.

Všetko pre Pepka námorníka

Nájdete tu miestnosti a budovy, ktoré sú zasvätené Pepkovi ako postavičke z komiksov a animovaných filmov. Nachádzajú sa tu zbierkové predmety, figúrky, staré hry aj originálne komiksy s plagátmi. V inej budove sa premieta pôvodný film, v ďalšej sú predstaví tvorcovia. nachádza sa tu aj miestnosť s boxerským ringom a kopou svietidiel, ktoré tu ešte filmári v roku 1980 zanechali.

Pepek námorník sa pohybuje aj po dedinke v podobe miestneho imitátora a Olívia Oylová s ním. Dom číslo 14 určite stojí za zmienku. Ide o dom, v ktorom ho Oylovci ubytovali a kde mal svoju izbu. Vo filme to vyzeralo, že býva na poschodí. V skutočnosti bola ale posteľ a jeho provizórna izba na celkom inom mieste. Ako to mali filmári vymyslené sa môžu návštevníci presvedčiť na vlastné oči.

foto: ZN.sk

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply