Viedenské Maria-Theresien-Platz a dve múzeá oproti sebe

V centre mesta v časti známej ako Burgring na námestí Maria-Theresien-Platz je možné navštíviť múzeá zamerané na prírodu alebo históriu. Založili ich ešte František I. a obe sa na seba vzájomne podobajú. Nájdete ich na Námestí Márie Terézie a obe dokážu svojim návštevníkom ponúknuť zaujímavé výstavy a zbierkové predmety. Počiatky Prírodovedného múzea založil samotný František I. Lotrinský po tom, čo odkúpil viacero zbierok od obchodníka Johanna von Bailla.

Historické múzeum Viedeň

Získal tým viaceré skameneliny, mušle, drahé kovy a minerály, ktoré tvorili základ budúceho a jedného z najvýznamnejších múzeí v krajine.Zaujímavá a nepochybne lákavá je rozsiahla zbierka meteoritov a taktiež skameneliny dinosaurov. Historicky a kultúrne najvýznamnejšou pamiatkou však možno pre mnohých je Willendorfská venuša, stará viac ako 25 000 rokov.

Foto: FB historického múzea: https://www.facebook.com/KHMWien

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply