Najkrajšie miesta pre svadobnú cestu

Svadba je určite jedna z najkrajších udalostí v živote muža a ženy. Spoločný začiatok na ceste plnej lásky, radosti, no hlavne pochopenia a opory. Aj keď sa veľký dôraz kladie na svadobný deň, my si myslíme, že rovnako dôležitá je aj svadobná cesta, ktorá novomanželom umožní vychutnať si vzájomnú blízkosť a osláviť vstup do manželstva. Svadobná cesta by mala byť jedinečná, rozprávková a príjemná, nech na ňu ostanú tie najkrajšie spomienky.

Cestovanie a cestovný sprievodca

Samozrejme, jej dôkladné naplánovanie nie je jednoduché a zrejme najťažšie je vybrať si to správne miesto, kde ju budete tráviť. Každý máme iné preferencie a predstavy, a preto sme si pre vás pripravili pár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť rozhodnúť sa, ktorá destinácia je pre vás ako stvorená na strávenie týchto dôležitých chvíľ v prítomnosti vašej lásky.

Romantické duše

Ak patríte medzi romantické duše, určite oceníte miesta s malebnými zálivmi, dych vyrážajúcimi západmi slnka nad morskou hladinou či osamotenými plážami. Takúto romantiku vám môže ponúknuť indonézsky ostrov Bali, ktorý vám poskytne vysnívaný raj pre vašu lásku. Medové týždne na Bali sa stávajú čoraz viac obľúbené, a to nie len pre strávenie chvíľ s vašim novým manželom či manželkou, ale aj pre tých, ktorí zásnubné prstienky ešte len plánujú svojim milovaným partnerkám nasadiť na prstenník ľavej rúčky.

Cestovanie a svadobná cesta na zásnubách

Ak sa vám však nechce cestovať až tak ďaleko, romantickú atmosféru ponúka aj malebný ostrov v Egejskom mori, Santorini. Toto kúzelné miesto vulkanického pôvodu vás na prvý pohľad zaujme bielo-modrou architektúrou, zafírovo modrou vodou či plážami s čiernym pieskom, vďaka ktorým je Santorini povestné. Pokiaľ teda hľadáte miesto, kde sa každý deň budete môcť nadchýnať úžasnými výhľadmi, Santorini vás jednoznačne nesklame.

Dobrodruhovia

Síce svadobná cesta je väčšinou považovaná za prvý romantický výlet novomanželov, nemusí to tak vždy byť. Ak patríte medzi páry, ktorých viac láka dobrodružstvo, môžete si naplánovať medové týždne v horách. Možno to bude pre niektorých vašich blízkych šok, keď krásne biele šaty, elegantné manžetové gombíčky či perfektné účesy vymeníte za turistickú obuv, ruksaky a športové oblečenie, no pokiaľ ste s tým stotožnení a predstavujete si tak svoju ideálnu svadobnú cestu, určite sa nezaoberajte tým, čo vravia iní! Skvelým miestom sú Vysoké Tatry, a to ani nemusíte cestovať tak ďaleko. Je to lacnejšia alternatíva Álp, no treba dodať, že rovnako čarovná. Pohľad na majestátne vrchy, údolia a trblietajúce jazerá vám a vašej láske bude navždy pripomínať začiatok spoločnej cesty životom. Už je len potrebné odhodlať sa.

Nech už sa rozhodnete stráviť medové týždne kdekoľvek, nezabudnite si ich užiť plnými dúškami. Je to čas, na ktorý budete s vašou láskou spomínať do konca života a o ktorom budete rozprávať ešte aj svojim vnúčatám. Zbytočne teda okolo svadobnej cesty nestresujte a radšej si ju plnohodnotne vychutnajte.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply