Najlepšie ceny a najlepší výber zájazdov pri mori sú teraz v júni

Mnohí dovolenkári čakajú na poslednú chvíľu a volia last minute, iní využívajú akcie first minute, aby nakúpili za výhodné ceny ešte v čase, kedy sú konkrétne hotely voľné. Sú však aj takí, čo si výber, krajinu a čas nechávajú na poslednú chvíľu aj preto, že nemajú istý čas svojej dovolenky a na uzde ich držia aj deti, ktorým stále ešte neskončil školský rok. Hoci jún ešte neskončil, mnoho detí už má uzatvorené známky a eventuálne sa dá zariadiť ospravedlnenie zo školy, alebo nejaká tá dovolenka v práci už aj teraz. Pokiaľ ste tak urobili aj vy, zrejme ušetríte viac, než kedykoľvek pred tým. Jún totiž praje dovolenkárom, ktorí chcú ušetriť najviac.

Saritas Hotel Turecko

Jún stojí menej
Pokiaľ chcete letieť za výhodné ceny. Skúste jún. Jednak ešte výber nie je tak okresaný, ako v prípade nákupu cez vrcholovú sezónu, a najmä ceny nie sú vysoké. Pri pohľade na súčasné ceny sa dá hovoriť, že sú priam pod cenu. Už začiatkom júna sa dá letieť do Turecka s 50% až 60% zľavami. Nachádzame výhodné ceny na Egypt, Tunisko, Cyprus, ale napríklad aj Mallorcu, Grécko, či dokonca Kapverdy. Nezaostáva ani Chorvátsko. Zľavy sa pohybujú už od 40% do 50% a vyberať stále ešte z čoho je. V druhej polovici júna už však sledujeme zvyšovanie ceny. To je spôsobené vyšším dopytom a aj iným cenníkom samotných hotelov. Letová prevádzka nad Stredozemím sa pôjde pretrhnúť a pláže sa zaplnia azda najviac počas júla a augusta. Jún je ešte tesne pred, personál nie je nijako unavený, všetko sa rozbieha, cestovné kancelárie majú ešte stále bohatú ponuku a najmä tie ceny. Tie už nižšie naozaj nebudú.

Jeseň je druhý pokus
Druhým pokusom môže byť jeseň. Ponuka sa síce zmenší a to miestami výrazne. Ceny nemusia byť tak nízke ako v júni, no je to tiež obdobie, kedy nebude až taký dopyt po dovolenkách, deti sú v škole, a aj mnohé profesie majú v tom období problém so získaním dovolenky v práci. Samotné plavkové destinácie vnímajú sezónu ako celé obdobie, kedy sa pláž plná a more kúpateľné. Iné je vnímanie sezóny samotných dovolenkárov. Mnohé ovplyvní finančná situácia, prázdniny, zamestnanie… no v prvom rade musí byť aj chuť vycestovať niekam, kde to bude spĺňať vaše predstavy a načerpáte nové sily. Alebo kilá na dobrom all inclusive?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply