Najväčší Ganesha v celej Indonézii sa ukrýva v Safari Parku na Bali

Hinduistické božstvo Ganesha patrí medzi najobľúbenejšie. Stvárnené je v podobe slona so štyrmi rukami nesúcimi rôzne predmety, sediac na zemi so skrúteným chobotom. Ak by ste z nejakého dôvodu obdivovali sochy a aj miestne božstvá, prekvapivo najväčšia socha v celej Indonézii slonieho boha Ganesha nájdete nie na námestí, či ukrytú v pralese, ale v komerčne využívanom a populárnom Safari and Marine parku. Pred miestnym divadlom víta návštevníkov 9 metrov vysoká socha, ktorá patrí medzi mladšie. Celé okolie v blízkosti sochy je tvorené replikou starobylých chrámov. Vzhľadom na náramne lákavé šplhanie sa po soche už na nej visia varovné cedule s textom o význame božstva na ostrove Bali.

Ganesha socha, Bali

Blízka replika starobylého chrámu je obsadená voľnejšie žijúcimi opicami, makakmi, ktoré na tomto mieste behajú a trávia svoj voľný čas. Pred vstupom do divadla si môžete všimnúť aj veľké dvere, ktoré vítajú návštevníkov na miestne umelecké divadelné predstavenia so zvieratami. Návštevníci pritom prechádzajú tunelom, ktorý je obrastený lianami a životom tme odolnejšej zelene. O divadle samotnom je na Cestovanie.net venovaný článok. Mnoho informácií o ostrove Bali môžete nájsť na slovenských cestovateľských stránkach Bali.cestovanie.biz

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply