Penzión Monika, potešujúce ubytovanie v oravskej Habovke

Penzión Monika HabovkaHabovka na Orave leží pri Zuberci, ktorý ponúka viacero zaujímavých miest a vôbec celé okolie je lákavé pre zimnú aj letnú turistiku. V zime oplýva lyžiarmi, keďže Zverovka – Spálená je obľúbeným lyžiarskym strediskom nachádzajúcim sa nad Zubercom. Po ceste k lyžovačke míňate ďalšie významné miesto, ktorým je nepochybne Múzeum oravskej dediny, čiže skanzen zložený z viacerých stavieb rôznych miest Oravy. Penzión Monika je v podstate jeden z mnohých penziónov, ktoré tu ponúkajú ubytovanie. Cesta sem bola bez plánovania, získaná ako darček. Po rôznych skúsenostiach z rodinných penziónov sme očakávali všeličo.

Lokalita a ubytovanie
Penzión Monika sa nachádza v ulici plnej rodinných domov. Aj vedľajšie sa podobajú na penzión, no obsahuje v spodných priestoroch reštauráciu a v dvoch budovách ubytovanie v niekoľkých miestnostiach. Parkovanie je bezplatné, približne pre 6 až 7 áut. Klientela je zo Slovenska, Čiech a občas aj Poľska. Disponuje wifi a výbornou kuchyňou. Ubytovanie so stravovaním, alebo bez stravovania záleží na klientoch. V našom prípade sme skúsili priobjednať polpenziu. Ubytovanie spočíva v dvoj a viac posteľových izbách. Väčšina má svoj vlastný kút a toaletu. Izba má televízor s poriadnym nákladom kanálov v slovenčine a češtine, čo pre niektorých ľudí hrá dôležitú úlohu. V zime domáci kúria a cítite sa útulne a príjemne, čo je občas pocit na nezaplatenie.

Služby a stravovanie
Potešilo privítanie, ktoré bolo priateľské, jednanie, akoby šlo o priateľov zo strany niektorého z bratov, ktorí vedú tento podnik, alebo zo strany manželky jedného z nich. Potešujúca je domáca kuchyňa, ktorá skôr pripomína profesionálnu kuchyňu. Večera totiž je občas niekoľko chodová, polievka je prinášaná v terine a neobmedzuje množstvo. Hlavný chod je prinášaný na klubových veľkých tanieroch a nejde o malé porcie. Občas je v jedle niekoľko prvkov, ktoré sú typické pre Oravu ako takú. Kuchyňa si teda na počudovanie dáva záležať a tak je pocit z večere celkom niekde inde ako pri klasických penziónoch. Prevádzka disponuje výčapom, napriek tomu, že je miestami na sedenie obmedzená na počet postelí, čiže reštaurácia nie je nejako veľká a bohatá na miesta na sedenie mimo ubytovanú klientelu.

Pohodlie, výborné jedlo a neustále možný kontakt s kýmkoľvek v prípade záujmu o radu, odporúčanie zaujímavých miest a podobne. V prípade penziónu Monika ide o zariadenie, ktoré zákazníkovi ponúkne pohodlné ubytovanie v teple, suchu a čistote. Najmä však jedlá nie sú rezňom hodeným ku kaši na klasickom tanieri. Potešujúce sú detaily a naozaj dobrá kuchyňa. Ide o lepší penzión, ktorého služby nepochybne odporúčam.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply