Po otvorení hraníc sa k nám vráti autobus Malopoľského vojvodstva

Samosprávny cezhraničný autobus spojil poľské Podhalie so slovenským regiónom Orava po desiatich rokoch snahy občianskych aktivistov z oboch strán hranice. Tým pádom sa prepojili aj doliny v slovenských a poľských Tatrách, čo zlepšilo možnosti pre horskú turistiku. Vyraziť je tak možné na horskú túru do Roháčov alebo Bobroveckej Doliny, prejsť na poľskú stranu a vrátiť sa domov komunálnym autobusom, zriadeným vo verejnom záujme s dotáciou poľskej samosprávy.

Autobusová linka Poľsko SLovensko

Cezhraničné spojenia začali premávať v novembri 2019 s očakávaním, že v prvých mesiacoch ľudia ním aj pre nepriaznivé počasie nebudú ľudia toľko cestovať, avšak postupne si zvyknú na jeho prítomnost. Očakávania počítali len s postupným nárastom popularity aj práve pre blížiacu sa letnú sezónu. Autobus premáva na trase Bukowina Tatrzanska – Zakopané – Koscielisko – Witów – Chochołów – Suchá Hora – Oravice – Zuberec – Zverovka – Zuberec – Oravský Biely Potok – Podbiel – Oravský Podzámok – Dolný Kubín. Cenník a cestovné poriadky sú prístupné na stránke www.eurolinka.sk  Autobus je financovaný celkom z prostriedkov samosprávy Malopoľského vojvodstva.

Počas epidémie autobus dočasne prestal premávať na cezhraničnom úseku a premáva iba na území Poľska. Avšak akonáhle sa hranice opäť otvoria, autobus sa vráti na svoju trasu. Pred nami je prvá letná sezóna, preto občiansky aktivisti, ktorí sa zaoberajú týmto projektom, chcú poznať názory verejnosti. Tie pomôžu lepšie propagovať cezhraničnú dopravu, rozvíjať projekt a pripraviť pre Vás nové informačné materiály.

Občianská iniciatíva Poľsko – Slovensko – autobusy bude vďačná za vyplnenie a zdieľanie dotazníka na túto tému, na sprístupnenom odkaze:   https://forms.gle/iDX8ogB9PhGW7m9e7

Občianská iniciatíva Poľsko – Slovensko – autobusy: www.facebook.com/polskaslowacja

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply