Priehrada Krpáčovo ako oddychové miesto zo spomienok

Bolo to už dávno, v časoch pionierskych táborov, kedy bolo Krpáčovo v Nízkych Tatrách obľúbeným cieľom oddielov mladých, ktorých netrápili statusy na Facebooku, nový mobil, neprečítané emaily a ani tatkova audina. Široké okolie niekoľkých ubytovacích zariadení sa neraz sústredilo práve pri menšej priehrade, vodnej ploche, ktorá nie vždy bola vhodná na kúpanie.

Krpáčovo priehrada

Nedávno pri nej postavili drevený penzión s reštauráciou a v tesnej blízkosti nájdete len jedno fungujúce ubytovacie a reštauračné zariadenie a ruinu hotela Junior Krpáčovo, ktorý má svoju slávu dávno za sebou. Dnes je priehrada Krpáčovo skôr oddychovým miestom. Pozvoľný vstup do vody je ideálny aj pre najmenších, vodnú plochu využívajú na člnkovanie, aj kúpanie. V blízkosti sa nachádza miestny bufet a vyššie po svahu sa môžu pásť koníky. Zastihli sme agility šou, takže psíkov tu bolo habadej.

V okolí priehrady je možné sa poprechádzať. Od vodnej plochy je to pár minút k hotelu Hydro, ktorý v časoch veľkej stavebnej spoločnosti Hydrostav poskytoval ubytovanie zamestnancom, bol miestom poriadaných pionierskych táborov a verný svojej histórii zostal až dodnes. Vedenie hotela si veľmi dobre pamätá tieto časy, ale aj ľudí, hoci ich bolo mnoho.

Foto: Tom

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply