Recenzia: Horský hotel Hydro Krpáčovo má aj svoju históriou

V Krpáčove, rekreačnej oblasti Dolnej Lehoty v Nízkych Tatrách, sa nachádza menej nových zariadení, skôr sa držia tie staršie pôvodné. Na mieste, kde sa pri hlavnej ceste nachádza skutočná stará partizánska nemocnica a v nej dnes menšia reštaurácia, sa cesta v pravo otáča lemujúc oblúk voľnej plochy využívanej na športovanie a zábavu detí. Práve tu v minulosti prebiehali aktivity pionierskych táborov a rôzne zábavy mladých ľudí a detí. Horský hotel Hydro má už svoju dlhodobú históriu a pokiaľ nie ste priamo potomok Hydrostavákov, nevychovali vás miestne pionierske tábory a rodinné stretnutia, zrejme by ste ani netušili o tejto zaujímavej histórii.

Hydro hotel Krpáčovo

Na hotel spomínajú mnohí dnes už dospelí. Bočné drevené chatky už k hotelu nepatria. Športoviská síce nemajú pôvodné zariadenie, no voľná plocha poslúži na rôzne oddychové aktivity a loptové hry. Hotel je vzhľadom na výbavu pre deti vhodným pre rodiny s deťmi a absolútne žiaden problém tu nemajú ani s menšími psíkmi, ktorí sú časťou súčasťou mladých rodín aj starších párov. Pre deti má hotel trampolínu, preliezačky, drevený veľký vláčik, hojdačky, hojdacie siete pre relax a ďalšie preliezačky pre akčné deti.

Služby
Hotel má bezplatné parkovisko zhruba pre 20 áut. Ochotný personál a na počudovanie dobré ceny nápojov pri ktorých sa netreba báť zruinovania vie potešiť. Plusom je určite aj kuchyňa. Mali sme šťastie na plné porcie a chutné jedlá pestrého výberu. Raňajky sú riešené bohatým výberom, ktorý sa tak podobá aj na hotely vyššej kategórie. Na výber je z niekoľkých druhov jedál. Večere sú vrátane polievky, čo tiež žiaľ nie je na Slovensku bežné.

Ubytovanie
Ubytovanie je riešené trochu neštandardne, no je to tak už od dávna. Každé dvere obsahujú dve ubytovacie jednotky so spoločnou toaletou a sprchou. Znamená to teda že dve izby majú spoločné sociálne zariadenie. Ideálne riešenie pre rodiny, či skupinky. Ak ste len dvaja, pri plnom obsadení hotela je vysoká pravdepodobnosť, že sociálne zariadenie bude zdieľané s niekým iným. Samostatný kľúč je však samozrejmosťou. Horský hotel Hydro má pre každú izbu vlastný balkón a kvalitný čistý vzduch, takže pokojne môžete spať s otvoreným oknom. Síce, túžba by bola, no leto 2015 premnožilo osy.

Aj keď sa dispozície a miestnosti veľmi nezmenili a niektoré veci za celé roky zostali nezmenené, novými sú priestory na prízemí a zrekonštruované izby s balkónmi. Izba je vybavená malým televízorom s obmedzeným výberom kanálov, no predsa len sem neprichádzate, aby ste sledovali televíziu. V našom prípade sme mali izbu s dvoma posteľami a plnohodnotnou posteľou ako prístelkou. Na balkóne sa nachádza lavička na sedenie troch ľudí.

Hydrostavácke zariadenie a stále živé
O máloktorých stavebných firmách na Slovensku sa spomína tak v dobrom ako neraz v rámci spoločnosti Hydrostav a niektorých jej zariadeniach. Jedna z najväčších firiem aké u nás kedy boli, sa rozpadla, len čo sa Slovensko zbavilo socializmu a každý si bral čo sa dalo. Množstvo zariadení zostalo chátrať. Vznikla napríklad spoločnosť Hydrotour, ktorá sa už nestarala len o rekreácie zamestnancov, ale rovno o plnohodnotné zájazdy kohokoľvek. Hydrostavu patril napríklad aj slávny Pentagón, ktorý neskôr poriadne zničili živly a asociáli. Vzniklo viacero menších ďalších spoločností, podnikov, zariadenia sa osamostatnili a niektorým to vyšlo, iným nie. Horský hotel Hydro funguje, aj keď bez zásadných investícií. To ocenia všetci tí, ktorí holdujú nenáročnému ubytovaniu s dobrou kuchyňou, v čistom a hlavne v prírode. Ak ešte k tomu pôsobia spomienky, potom to má pridanú hodnotu.
Pripravené v spolupráci s magazínom ZN.SK

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply