Príspevky na rekreáciu rozhýbali cestovný ruch na horách i v kúpeľoch

Rozhýbali príspevky na rekreáciu od zamestnávateľov cestovný ruch na Slovensku? Vo všeobecnosti možno povedať, že áno. Zhodujú sa na tom hotelieri na svojich rokovaniach, hlásia to aj samotné hotely, rekreačné rezorty, kúpele a rekreačné zariadenia. Ľudovo sa príspevkom hovorí aj ,,rekreačné poukazy“.

Príspevky boli zavedené v tomto roku a povinne ich poskytujú len zamestnávatelia s 50 a viac zamestnancami, môžu si ich uplatniť aj živnostníci. Zamestnávateľ preplatí 55% oprávnených výdavkov, najviac však 275 eur ročne. Ale len za služby na území SR. Musí ísť o rekreáciu spojenú s min. 2 prenocovaniami, k tomu sa môžu prirátať iné služby cestovného ruchu (stravovacie, kúpeľné, wellness, sprievodcovia,…).

Tohtoročné poukazy sa musia minúť do konca roka

Poukazy sa musia minúť vždy do konca  kalendárneho roka v ktorom sa účtujú. Hotelieri preto očakávajú, že záujem uplatniť si ich neochabne ani v posledných mesiacoch a že niektorí sa budú snažiť minúť ich na poslednú chvíľu. Presné čísla, ktoré sa týkajú rozlíšenia hostí však často chýbajú. Prevádzkovatelia ich len odhadujú na základe toho, že si hostia vyžadujú účtovné doklady, ktoré majú všetky náležitosti potrebné na preplatenie poukazov. Pozitívny dopad na návštevnosť zaznamenali napríklad v hoteli International**** uprostred golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici vo Vysokých Tatrách, ale aj v Bardejovských kúpeľoch, a.s.

Vysoké Tatry stále lákajú, rastie záujem aj o golf

V hoteli International**** zaznamenali v októbri tohto roka 10% nárast ubytovaných hostí. Pravdepodobne išlo o tých, ktorí využívali práve príspevok na rekreáciu, lebo si vyžiadali vystavenie faktúr s potrebnými údajmi. Zákazníci si pobyty rezervovali priamo cez web stránku, telefonicky, alebo cez booking.com.

Generálna riaditeľka rezortu Black Stork Sylvia Hrušková k tomu uviedla: ,,Rekreanti najčastejšie vyhľadávajú také typy zariadení, ako je naše, kombinujúce veľhory s wellness, špičkovou gastronómiou, turistikou a športom. Pohyb na čerstvom tatranskom vzduchu, leňošenie vo wellness a k tomu špeciality regionálnej i svetovej kuchyne, sú synonymom pravého relaxu. Očakávame, že  aj v posledných týždňoch tohto roka si k nám prídu klienti dopriať pohodový wellness pobyt vo Vysokých Tatrách vďaka rekreačným príspevkom, alebo že kúpia sebe, či blízkym  pod stromček darčekový poukaz na pobyt (https://www.international.sk/voucher/), či iné služby v hoteli.“

Spokojní návštevníci

Jednou z návštevníčok, ktoré si pochvaľujú dovolenku v Black Stork je aj Lucia Puchalová. Podľa nej ideálna dovolenka snov musí spĺňať päť bodov. Miesto dovolenky musí byť dostatočne ďaleko a zároveň dostatočne blízko od bydliska, v príjemnom prostredí, s delikátnym jedlom, športovým vyžitím a skvelým relaxom.

,,Málokedy sa stane, že jedno miesto uspokojí všetky moje požiadavky. Jedným z nich je prekrásne tatranské golfové ihrisko, v strede ktorého sa nachádza hotel International. Nie je to hotel výlučne len pre golfistov. Ponúka príjemné pokojné ubytovanie, vhodné najmä pre páry každého veku. Minulý rok som si tu fantasticky užila Vianoce. Spolu s priateľom preferujeme aktívne dovolenky. Radi skúšame nové športy a pod Tatrami sme vyskúšali koncom leta aj golf. Kryté odpalisko je otvorené počas celého roka,  na  nordic walking, chôdzu s paličkami, sa však dá chodiť aj keď golfová sezóna skončí  a keď napadne sneh, na ihrisku  upravujú takmer 15 km bežkárskych dráh a dá sa tu priamo vyskúšať  jazda v psích záprahoch. Keď máte chuť poriadne sa zadýchať, vybehnite k desiatke vysokohorských tatranských chát a plies.“

Ideálne zázemie pre školenia a eventy 

Hotel International**** je unikátny vďaka svojej polohe s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier. Gurmáni ocenia lahodné pokrmy miestneho šéfkuchára a cukrárenské výrobky vyrábané priamo v hoteli. Hostia sa môžu zrelaxovať v hotelovom wellness s vnútorným aj  vonkajším bazénom. K údolnej stanici lanovky na Lomnický štít a k lyžiarskym svahom je to len 7 km.

V Bardejovských kúpeľoch majú až 20% nárast hostí

Bardejovské kúpele, a.s., zaznamenali za 9 mesiacov tohto roka v segmente platiacich klientov nárast návštevnosti o približne 20%. Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková to vysvetľuje takto: ,,Rekreačné príspevky veľmi pozitívne ovplyvnili záujem samoplatcov o naše kúpele. Nárast o približne pätinu za tri štvrte roka hodnotíme veľmi pozitívne. Príspevok môžu využiť, okrem klasických samoplatcov s minimálnym prenocovaním 2 noci, aj klienti zdravotných poisťovní v skupine B, ktorí si sami hradia ubytovanie a stravovanie. Stačí ak na recepcii požiadajú o doklad, ktorý má všetky náležitosti a následne ho predložia do 30 dní zamestnávateľovi.“

Vianoce a Silvester budú v kúpeľoch veselé

Medzi návštevníkmi sú obľúbené aj Vianočné a Silvestrovské pobyty. Bardejovské kúpele očakávajú aj tento rok, že ich kapacity sa v tomto období naplnia. O to viac, že sú k dispozícii aj rekreačné poukazy. Hostia sa tak nemusia starať o nič, postarané majú o oddych aj zábavu. Namiesto nakupovania, zháňania, varenia, pečenia a upratovania, si môžu užívať luxus štvorhviezdičkového hotela v žiadaných kúpeľoch. Zároveň je to v tomto roku jedna z posledných možností minúť zamestnanecký poukaz na rekreáciu.

Do Bardejovských kúpeľov návštevníci všeobecne radi opakovane chodia najmä kvôli dokonalej kombinácii širokého spektra poskytovaných služieb a horského prostredia s čistým vzduchom a pokojnou atmosférou. Či už ide o wellness, liečbu alebo relaxačné a skrášľovacie programy, každý si tu nájde to svoje. Ostatné doplnkové služby sú za poplatok. Patria k nim možnosť lyžovania v blízkych lyžiarskych strediskách podľa počasia /ski bus – na požiadanie / a možnosť zahrať si bowling. Vďaka dostatočným kapacitám sú Bardejovské kúpele vhodnou voľbou pre kongresy, firemné školenia, konferencie, pracovné stretnutia, recepcie, teambuildingy, workshopy, prezentácie, pracovné a relaxačné pobyty, ale aj rodinné oslavy alebo svadby. Vďaka svojej polohe poskytujú možnosť navštíviť aj blízke Poľsko, alebo zostať v regióne a navštíviť neďaleký Bardejov, ktorý je so svojimi pamiatkami zapísaný v UNESCO.

Viac je na : https://www.international.sk , www.kupele-bj.sk

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply