Prší? Nevadí, hubárska turistika začína

Pozriete sa von oknom a vidíte dážď, zlé počasie, dokonca sa niekomu pri pohľade na takéto počasie privodí zle, iní trpia dokonca pri dlhodobo zlom počasí depresiami. Sú medzi nami ľudia, ktorým práve takéto počasie vrásky na čele nerobí. Stačí trochu vyššia teplota a s chuťou vyrazia do lesov na huby. V tomto období sa už začalo dariť jedlým hríbom a to najlepšie obdobie príde v priebehu augusta. Už sa začali objavovať prvé plné košíky na strednom a severnom Slovensku. Napríklad hubársky raj v okolí Bystrickej doliny, ďalších lokalít na Kysuciach a na Orave si ešte žiada oddych a čo chvíľa sa rozprúdi vôňa hríbov aj tam.

Keď nie hríby, tak lesné ovocie
Nuž ale kde chýbajú hríby, tam majú niečo iné. Tento rok sa darilo čučoriedkam. Pri hraniciach s Českou republikou sa dalo celkom ráchlo na viacerých lokalitách nazbierať pár litrov čučoriedok. Lesných jahôdok je pomenej avšak maliny stále každoročne nezaostávajú. Záhrady sú za to plné ríbezlí a marhúľ.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply