Recenzia: Hotel Bystričan v obci Stará Bystrica na Kysuciach

Kysuce sú krásne, skromné a predsa bohaté. Obec Stará Bystrica je miesto, kde sa možno radi vrátite opakovane. Jednak sa v nej nachádza jediný slovenský orloj, originálne zaujímavé námestie jedno, druhé, aj s architektúrou, nehovoriac o všade prítomnej zeleni a lesoch kam sa pozriete. Bystrická dolina, ako sa nazýva mikroregión, v ktorom leží Stará aj Nová Bystrica, má vo svojom okolí niekoľko zaujímavostí. Neďaleko sa nachádza Múzeum kysuckej dediny a lesná železnica, o ktorých sa môžete dočítať napríklad aj na Vychylovka.sk

Hotel Bystričan, Stará Bystrica

Ubytovanie v Starej Bystrici
Pri hľadaní ubytovania v Starej Bystrici si môžete vybrať zopár ponúk ubytovania v súkromí. Ak ale túžite využívať lacné, no tiež čisté a poriadne hotelové služby, každý v Starej Bystrici pozná hotel Bystričan. V ňom sa konajú mnohé miestne svadby, aj svadby zo vzdialenejších miest, rodinné oslavy aj rodinné stretnutia. Na víkend teda môžu mať plno, inokedy nie. Hotel Bystričan pôsobí jednoduchým dojmom, izby však má pohodlné, čisté a priestranné. Ak prichádzate partia štyroch objavovateľov okolitých Kysúc, v ponuke je aj izba pre štyroch.

Hotel Bystričan, Stará Bystrica

Služby
V hoteli sa nachádza vlastné pohostinstvo, reštaurácia a v lete aj zmrzlina. Pizzu si odtiaľto objednávajú ľudia z troch okolitých obcí a na rozdiel od mnohých iných, aj ako pizza vonia a chutí. Kuchyňa je naozaj dobrá. Mimo všetkých samozrejmostí je miestnou samozrejmosťou aj úschova bicyklov. V okolí sa nachádzajú známe cyklotrasy, ktoré neustále dopĺňajú. Pozrieť sa tak s bicyklom môžete aj na Radôstku, susediacu obec o ktorej si môžete viac prečítať v tomto článku. Alebo vyraziť až do skanzenu Vychylovka a zviezť sa železničkou až na Oravu.

Obec je pokojná a to aj napriek tomu, že je v nej čulý ruch. Turisticky najlákavejšie miesto obce je nepochybne orloj. Od hotela je vzdialený približne 5 minút chôdze po hlavnej ceste. Samotný hotel nemôžete minúť a parkovať môžete za hotelom pri jeho múroch na kamerou stráženom parkovisku pre hotelových hostí. Priamo oproti hotelu sa nachádza menšie Námestie svätého Floriána s fontánou, ktoré je príjemným oddychovým miestom. Zároveň sa tu nachádzajú železné pamätné ceduľky s významnými rokmi v histórii obce.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply