Sardínia ako druhý Karibik? Zhodne tvrdia JOJ aj Markíza

V jediný týždeň no deň po sebe najskôr JOJ a potom TV Markíza zhodne v hlavnom spravodajstve prinášajú informáciu o tom, že druhý Karibik nájdete na Sardínii. Trochu zvláštne tvrdenie takto naraz, až to smrdí. Veď po minulé roky sa o európskom Karibiku vždy hovorievalo o rôznych iných miestach s bielymi plážami. V Čechách kedysi tvrdili toto isté aj o ostrove Lefkada. Iné titulky u nás to tvrdili o Zakynthose a z ničoho nič sa zhodne nájde tvrdenie o Sardínii? Dokonca zástupcovia oboch televízií sa priamo na ostrove nachádzajú a prinášajú reportáž priamo z tohto ostrova v plážovom oblečení a s doktúrkami z prostredia ostrova?

Sardínia pobrežie

Tajomstvom tejto náhody je zaplatená cesta pre členov štábu, ktorým mohlo byť pokojne nenápadne nadiktované, čo treba povedať a ako destináciu uviesť. Nemenovaná cestovná kancelária, ktorej zástupca v jednej, aj druhej reportáži vlastne aj vystupoval a pochvalne sa o tejto destinácií vyjadroval, poslala niekoľko novinárov do zahraničia a ako odmenou pre CK bude zmienka o destinácii a zmienka o jej krásach. Škoda že „headline“ sa tak veľmi podobal v jednej aj druhej reportáži, že padá akákoľvek dôvera v celé toto tvrdenie. Deň po sebe, vlastne naraz a v hlavách slovenského národa teraz zostane heslo, že kvôli Karibiku netreba míňať veľké peniaze na letenky cez Atlantik, ale stačí zájsť do Talianska. A samozrejme cez jedinú CK. Ak by sa v reportážach nevyjadrovala samotná cestovka, možno by to ľuďom toľko nevadilo. (nie, to nie sme len my v redakcii, čo si to všimli. Aj preto článok vychádza po objave ďalších divákov, čo si to všimli.)

Turizmus na Sardínii
Sardínia je taliansky ostrov, naozaj veľmi krásny s naozaj s veľmi attraktívnymi miestami, prírodou a pobrežím. V tom CK nijako nezavádza. Služby na ostrove sú však výrazne drahšie. Trh nie je pripravený a zvyknutý na slovenského turistu, no možno je čas to zmeniť. Kto túži po atraktívnej pobrežnej, no tiež vnútrozemskej destinácii, musí si prísť na svoje.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply