Podivná reportáž odrádza od Turecka, netreba sa báť

Na Markíze sme sa v hlavnom spravodajstve dozvedeli o teroristických útokoch v Turecku. Takto uvedená reportáž a následne tvrdenia zas vybudovali pocit, že Turecko napriek umiestneniu na 2. mieste najlákavejších destinácií Slovákov, je problémová krajina. Napriek tomu, že sme si Turecko prešli absolútne celé, okrem oblasti pohraničia s Arménskom, a máme v Turecku mnoho priateľov, reagujeme na varovania proti Turecku trochu inak. Jedinou rizikovou oblasťou je pohraničie so Sýriou, kde sa odohral nedávny teroristický útok. Strašiť ľudí o problémovej destinácií je tak nemiestne a krajiny neznalé. Aspoň že Ministerstvo zahraničných vecí zachováva profesionalitu a podotýka, ktorá oblasť je naozaj problematická.

Aktuálne v Turecku
Slováci cestujú do turistických letovísk Antalya, Alanya, Kemer, Side, prípadne Bodrum, Marmaris, Kusadasi a Izmir. Stále však ide o pobrežie na juhozápade a západe. Problémová oblasť je vzdialená dňom cesty, ktorú pretína nejedna policajná hliadka a opatrenia zabraňujúce cestovaniu len tak hocikomu hocikam. Slováci sa vôbec neobjavujú východnejšie než je Keykubátová pláž, maximálne ruiny antického mesta Anamur. Turecko v súčasnosti aj napriek rôznym správam o oslabení záujmu ruských turistov predsa len zažíva svoj tradičný boom a záujem ruských turistov predsa len je výrazný. Rovnako tak záujem Slovákov a Čechov. Do Turecka v súčasnosti pravidelne lieta viacero liniek. Sledujte stránky slovenských letísk a pozrite si sobotné odlety. V priebehu týždňa ďalších niekoľko odletov a spolu tak hovoríme o tisícoch Slovákov, ktorí práve v tejto chvíli v Turecku reálne sú. Obľúbený je Istanbul, ktorý je častým cieľom individuálnych turistov s vlastnou rezerváciou dopravy a ubytovania bez cestovnej kancelárie.

V Turecku sú aktuálne výborné teploty totožné s našimi. Aj u nás sú horúčavy, chýba nám však more. Zhodné teploty s Bratislavou sa posledný týždeň nachádzajú v Alanyi. V Bratislave však budeme márne hľadať hotel s výnimočným all inclusive stravovaním, výberom syrov, a výbornými hotelovými službami. V Turecku pre tento rok otvorili niekoľko desiatok nových hotelov, ktoré obohatili ponuky cestovných kancelárií aj na Slovensku.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply