Spojenie vychylovskej železnice s oravskou železnicou zatiaľ stojí

Železnica Vychylovka

Medzi nadšencami pre malé železnice a návštevníkmi Oravy, zároveň návštevníkmi skanzenu vo Vychylovke, bolo zaujímavou informáciou zahájenie prác na spojení oboch železníc a vytvorenie možnosti prechodu medzi dvoma regiónmi. Správa o tomto spojení nepochybne potešila aj pravidelných návštevníkov skanzenu vo Vychylovke, ktorí v rámci tohto plánu aj niekoľko krát ročne v snahe zistiť viac informácií, prechádzali stránky a snažili sa nájsť niečo viac. V akom teda štádiu je príprava celého projektu, ktorý bude nepochybne veľkou udalosťou nie len pre turistov a médiá, ale aj pre regióny?

Byrokracia a licencie
Celý projekt je momentálne v štádiu riešenia povolení, licencií a ďalších papierovačiek. Dosiaľ teda viac informácií nie je. Podľa nášho zdroja sa však v dohľadnom čase a v prípade zrealizovania spojenia o všetkom návštevníci dozvedia aj prostredníctvom médií a informácií v samotnom skanzene. Zatiaľ nie je isté, do akej miery sa zmení vstupné a jazdné na lesnej úvraťovej železnici. Hrubý odhad môže byť toto leto, prípadne jeseň. Určite vás však budeme informovať.

Zaujímavé spojenie zvýši atraktivitu
Spojenie Kysúc a Oravy prostredníctvom lesnej úvraťovej železnice môže byť zaujímavé jednak pre turistov, ale aj ľudí, ktorí by tak mohli využiť oddychové spojenie dvoch regiónov. Na jednej strane by sa zvýšila návštevnosť u turistov, ktorí prišli do Vychylovky a videli aj Oravu a na druhej strane samotná Vychylovka získa návštevníkov z Oravy, čo je nepopierateľné. Dva regióny sa tak spoja atraktívnou spojkou – historickou lesnou úvraťovou železnicou, čo prinesie aj vyššiu atraktivitu pomerne krátkej jazde železnicou a zaujme aj turistov prevažne z Poľska, Čiech, a nemecky hovoriacich krajín.

Viac informácií o múzeu vo Vychylovke nájdete na oficiálnych stránkach Kysuckemuzeum.sk alebo na neoficiálnych stránkach Vychylovka.sk.

Foto použité so súhlasom na fotografii uvedeného zdroja.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply