Turecké víza sa dajú vybaviť už aj online, čo môže ušetriť čas

Turecké víza online eVisaDovolenkári, obchodníci, alebo diplomati majú po novom možnosť vybaviť si víza do Turecka už z domu cez internet. Pripomína tak trochu americkú ESTU, hoci v tomto prípade nejde o žiadne otázky, len o výber krajiny a pár klikov. Postačí k tomu len jednoduché rozhranie na nových vládnych stránkach, kde si vyberiete národnosť, dátum príchodu a následne je možné vykonať platbu online kartou VISA alebo MasterCard. Celý systém je jednoduchý, hoci len v angličtine a turečtine. Predpokladáme, že čoskoro sa dočkáme aj ruskej, nemeckej, či možno aj českej verzie. Práve z týchto krajín do Turecka mieri mnoho turistov, ktorým sa pre lepšie pochopenie rozhrania určite hodí aj pri tých pár voľbách známejší jazyk.

Odkaz na stránky pre eVisa do Turecka: https://www.evisa.gov.tr/en

Čo to znamená pre nás?
Bežné vybavenie víz spočíva v po prílete čakaní pri okienku s platbou a získaním víz. Bežne víza stoja už dlhodobo 15 EUR, alebo 20 USD. Do pasu získavate vízovú nálepku. V prípade online víz eVisa ide o vytlačené potvrdenie, ktorým sa preukazujete pri pasovej kontrole a nie je potrebné čakanie v rade pri zakúpení víz. Šetrí to čas. No určite túto službu automaticky nečakajte v cestovných kanceláriách. Platba eVisa sa vykonáva platobnou kartou cestovateľa ešte na Slovensku. Zamestnanec CK bežne neposkytne vlastnú kartu na zaplatenie klientových víz, rovnako ako by klient nemal poskytovať údaje ku karte len tak hocikomu z dôvodu možného zneužitia.

Návod pre menej znalých sa nachádza na magazíne Zaujimavosti.net

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply