Športová, relaxačná, s deťmi: Kde si užijete dovolenku na Slovensku?

Hoci téma rekreačných príspevkov na dovolenku na území Slovenskej republiky rozvírila vášnivé diskusie, zároveň skutočne priniesla zvýšený záujem stráviť pár dní oddychu práve v našej krajine a objaviť jej doposiaľ nepoznané zákutia. Rozmýšľate, kde by ste mohli využiť svoj rekreačný poukaz? Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých tipov – pre športovcov, rodiny s deťmi aj milovníkov relaxu.

Dovolenka tráva

Kam za športovou dovolenkou

Slovensko je známe aj vďaka svojim krásnym horám, práve tie prinášajú množstvo príležitostí na športovanie – od turistiky cez lyžovanie až po bicyklovanie. Kam sa vydať za týmito aktivitami? Ak zbožňujete turistiku, máte obrovský výber, no medzi najatraktívnejšie lokality rozhodne patria Vysoké Tatry.

Ak nemáte veľké skúsenosti s turistikou, nemusíte sa báť, nájdete tu aj menej náročné výstupy. Napríklad zo Sliezskeho domu – najvyššie postaveného hotela na Slovensku – na Vyšnú Kvetnicu, ktorá vám zaberie tam aj späť necelé tri hodiny a uvidíte najkrajšie tatranské rastliny a možno aj muflóny. Prípadne príjemná, 2,5-hodinová túra opäť zo Sliezskeho domu na Batizovské pleso, na ktorej konci si užijete neuveriteľnú tatranskú panorámu.

V prípade, že máte chuť vymeniť dve nohy za dve kolesá, krásnu cyklotúru si môžete dopriať na Kysuciach. Medzi tie najobľúbenejšie destinácie patrí obec Čierne, ktorá je známa najmä vďaka Trojmedziu – spájajú sa tu hranice Slovenska, Poľska a Česka. A samozrejme, aj vďaka prírode a udržiavaným cyklochodníčkom. Máte radšej zimné športy? Potom Vrátna, Oščadnica –Veľká Rača či Jasná sú miesta, ktoré stoja za objavenie.

Doprajte si oddych

Túžite po oddychu? Čo tak skúsiť slovenské kúpele? Ak ste neboli ešte nikdy v Piešťanoch, mali by ste to napraviť – okrem skvelej vody a svetoznámych bahenných zábalov vás dostane špičková architektúra a príjemná atmosféra mesta. V prípade, že zbožňujete luxus a radi si doprajete nezabudnuteľné zážitky, navštívte jediný 5-hviezdičkový kúpeľný hotel na Slovensku: Royal Palace v Turčianskych Tepliciach, ktoré rada navštevovala aj kráľovná Sissi. Vychutnať si tu môžete napríklad procedúry s pravým zlatom.

Máte radšej pokoj, menej ľudí a prírodu okolo seba? Potom dokonalý oddych nájdete aj v Tatranskej Lomnici, kde si dokážete vybrať z veľkého množstva hotelov – od legendárnej Lomnice cez hotely Sorea až po rodinné apartmány. Zaujímavou možnosťou je tiež stráviť niekoľko dní v zrekonštruovaných zámkoch či kaštieľoch, ktorých pribúda na celom Slovensku. Svoj rekreačný poukaz môžete využiť napríklad v kaštieli v Čičmanoch, zámku v Halíči či v Chateau Gbeľany.

Objavte raj pre deti

Rekreačné poukazy prinášajú výhodu, že ich môžete využiť spoločne so svojou rodinou. Čo keby ste pripravili pre deti nezabudnuteľnú dovolenku? Hravo to zvládnete aj na Slovensku, napríklad v neuveriteľne veľkom a atrakciami nabitom (cca 350 vodných atrakcií) Aqua City Poprad sa vaše ratolesti dokážu poriadne vyblázniť. A rovnako aj vy, čaká tu na vás až 13 bazénov, v ktorých nechýba ani termálna voda so zdravotnými účinkami najmä proti kožným chorobám. Veľkou výhodou je, že to máte iba na skok do Tatier, kde sú pre deti pripravené ďalšie atrakcie – napríklad Svištia krajinka na Skalnatom plese.

V okolí Piešťan nájdete krásne rodinné apartmány Vlnka, ktoré boli stvorené pre pobyty s deťmi. Každý apartmán je zaujímavý originálnym dizajnom, ten vždy berie ohľad na najmenších a dominujú mu veselé farby, zaujímavé tvary či drevené plastiky zvieratiek. Samozrejmosťou tu je bazén, detský kútik, ale aj možnosť vyskúšať si jachting na neďalekej Sĺňave. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, vďaka rekreačnému poukazu získavate jedinečnú možnosť navštíviť kút Slovenska, ktorý by vám predtým ani na um nezišiel

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply