Koniec sezóny prináša ponuku first minute zájazdov

Len čo sa skončí jedna dovolenková sezóna, už sa pripravujeme na ďalšiu. Cestovné kancelárie si pripravujú prvé ponuky zájazdov a lákajú nás nízkymi cenami a atraktívnymi bonusmi. Aké sú najväčšie výhody first minute dovoleniek?

more ležadlá dovolenka

To, čo si rezervujete, za danú cenu skutočne získate

Ak si zakúpite dovolenku s označením first minute, poistíte sa, že za dovolenku nebudete priplácať, ani keď sa zvýšia náklady na dopravu či ubytovanie. Dobre vieme, ako ľahko a rýchlo sa dnes menia ceny čohokoľvek, od pohonných hmôt, potravín až po ceny poistného. First minute vám garantuje, že si užijete dovolenku presne v takej cene, akú ste cestovnej kancelárii vyplatili, bez rizika, že by vám mali z dovolenky ubrať nejaké služby alebo poskytnúť horšie ubytovanie.

Vy si teda kúpite dovolenku o 40 alebo až 60 % lacnejšiu ako bežne a ani zvyšovanie cien ju neohrozí. Rodiny s deťmi navyše ocenia, že deti v určitom veku majú cestovanie a ubytovanie grátis. Ak by nastal problém (napr. prírodné katastrofy v cieľovej destinácii), v rámci first minute zájazdu máte zvyčajne nárok na bezplatnú výmenu zájazdu za iný.

Pre koho je first minute určený

Na first minute dovolenky cestujú prevažne viacčlenné rodiny, ktoré nákupom dovolenky v predstihu výrazne ušetria a navyše získajú istotu, že sa dočkajú veľkej rodinnej izby, krásneho výhľadu alebo animátorských služieb. Takisto sa potešia všetci tí, ktorí si pred odchodom na dovolenku radi všetko naplánujú, či ide o návštevu turisticky atraktívnych miest, alebo to, čo si na dovolenku pobalia. Ak chcete na dovolenku vycestovať s priateľmi, vďaka first minute si zaistíte, že vás ako partiu nerozdelia, nielen v lietadle, ale ani v hoteli.

Pokiaľ si dovolenku first minute dohodnú starší alebo zdravotne postihnutí klienti, získajú istotu, že sa dočkajú vhodného miesta v dopravnom prostriedku a aj v ubytovacom zariadení (bezbariérové izby, bezplatné parkovisko a pod.). Je tiež jasné, že izbu s výhľadom na more získate, keď si dovolenku zarezervujete medzi prvými. Tí, čo využívajú last minute ponuky, zvyčajne berú už len to, čo ostalo voľné. Skrátka sa musia prispôsobiť ponuke.

Medzi first minute dovolenkami sa často objavujú nové destinácie. Cestovné kancelárie sa ich zaradením do ponuky snažia zistiť záujem klientov o dané lokality. Pri výbere dovolenky treba konať uvážene. Zájazdy pribúdajú do ponuky denne, bolo by na škodu sa príliš unáhliť. Tiež je vhodné prečítať si recenzie na ubytovacie zariadenia či danú destináciu. Ubytovať sa v hoteli, kde je zlá strava, by vám krásne spomienky na dovolenku neprinieslo.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply