Atmosféra cisárskych Vianoc na zámku Schlosshof so Slovak Lines

Na rakúskom zámku Schloss Hof, ktorý je vzdialený iba 30 km od Bratislavy, sa začali tradičné vianočné trhy. So Slovak Lines ich môžete navštíviť každý víkend až do Vianoc. Na návštevníkov čaká rozprávková atmosféra cisárskych a vidieckych Vianoc a bohatý sprievodný program.

Vianočné trhy Schlosshof

Vianočnú náladu si každý rok na zámok Schloss Hof prídu užiť aj tisíce Slovákov. V areáli zámku nájdete počas sobôt a nedieľ – v období od 18. novembra do 17. decembra –stánky s vianočným sortimentom a tradičnými rakúskymi dobrotami, ale aj ukážky remeselných prác z regiónu.Atmosféru Vianoc oživí vyzdobený vianočný stromček a jasličky so živými zvieratkami, ktoré si môžete aj pohladkať. Pre najmenších návštevníkov je pripravený aj interaktívny program v detskej dielni. Viedenský jasličkový spolok predvedie na prízemí zámku jedinečné jasličky z dreva a nechá ožiť obľúbenú tradíciu výroby jasličiek.Vianočnú náladu dotvára hudba v podaní regionálnej dychovej kapely.

Vianočné trhy Rakúsko Schlosshof

Aj počas adventných víkendov sú na zámku prehliadky v slovenskom jazyku. Návštevníci si môžu dokúpiť lístky aj na koncert, ktorý sa koná v slávnostnej sále zámku vždy v sobotu o 17-tej hodine. Tento rok interpretuje jazzové trio „TheSwingingChristmas-Trio“ vianočné piesne pod mottom: swingové Vianoce.

Autobusy Slovak Lines odchádzajú z bratislavskej autobusovej stanice Nivy počas víkendových dní vždy o 13:30,naspäť zo zámku SchlossHofo 18:10.Ak sa ľudia rozhodnú cestovať autobusom, zakúpia si lístok, ktorý obsahuje dopravu z Bratislavy a späť + vstup na vianočné trhy. Vďaka spolupráci Slovak Lines a zámku SchlossHofje cena lístkov veľmi výhodná.Lístky je možné zakúpiť online prostredníctvom webovej stránky www.slovaklines.sk, osobne v niektorej z pokladní na autobusovej stanici v Bratislave ale aj v sieti predajných miest Slovak Lines Express.

Každý deň, každú hodinu do Viedne

Vianočnou atmosférou ožilo aj hlavné mesto Rakúska Dopravca Slovak Lines jazdí z Náhradnej autobusovej stanice Nivy do centra Viedne „každý deň, každú hodinu“ (20-krát denne v oboch smeroch). Návštevníkom tak pri ceste autobusom odpadnú starosti s hľadaním parkovacieho miesta a platením parkovného vo Viedni.

„Cestujúcim už tradične prinášame možnosť vychutnať si predvianočnú atmosféru. Veríme, že im ju spríjemníme našimi modernými viedenskými autobusmi s motívmi historických osobností. Spomínanú kultúru hudobných velikánov nájdete na zámku Schloss Hof aj vo Viedni. Výborne ju dopĺňa náš autobus venovaný skladateľovi E. Suchoňovi,“ uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.Jednosmerný lístok od Slovak Lines do Viedne je dostupný za cenu od 1 eura. Za bežné cestovné zaplatíte 5 eur a obojsmerný lístok stojí zvýhodnených 9 eur. Cestujúci si môžu výhodne zakúpiť aj kombinovaný lístok zahŕňajúci celodenné využívanie viedenskej MHD.

Zimná ponuka

Súčasťou zimnej ponuky autobusového dopravcu Slovak Lines je tiež doprava autobusom z Bratislavy na nákupy do obľúbenéhooutletového centra Parndorf a od polovice decembra aj doprava do lyžiarskeho strediska Stuhleck.

Všetky informácie o zimnej ponuke sú zverejnené na webstránke dopravcu www.slovaklines.sk. Na uvedenom webe je možnosť zakúpiť si bežné alebo kombinované cestovné lístky priamo z pohodlia domova. zámku Schlosshof sa venujú aj stránky Schlosshof.cestovanie.biz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply