Sviatok Ramadán v roku 2015 bude počas sezóny, od júna po júla

Deviaty mesiac v lunárnom kalendári je známy tiež ako pôstny mesiac Ramadán. Ten pripadá v roku 2015 v arabských krajinách na priamo letnú sezónu a jej úvod. Pre európskych nemoslimských dovolenkárov to znamená nepochybne výber dovoleniek na leto v predstihu.

Počas sezóny
Ramadán pripadá na 18. júna až 17. júla, kedy sa moslimské obyvateľstvo bude venovať pôstu a dovolenkové termíny by nemali byť celkom vypredané. Ťažšia situácia s nájdením ubytovania môže byť práve v termínoch záveru Ramadánu a jeho skončenia, kedy začínajú oslavy a hodovanie. Počas neho Araby radi trávia čas s rodinou aj v hotelových rezortoch. Z8ujem sa tak zvýši, miera dopytu následne môže ovplyvniť výrazne dostupnosť dovoleniek. Je teda vhodné premýšľať v prípade záujmu o vycestovanie a ubytovanie už teraz. Alebo sa spoľahnúť na jún a dostupnosť termínov počas júna.

Ramadán je sviatok uznávaný vo všetkých arabských a tiež islamských krajinách. Najpopulárnejšie arabské krajiny u našich dovolenkárov sú Egypt, Tunisko, Turecko, Maroko, Jordánsko, alebo Spojené Arabské Emiráty. Krajiny, ktoré vyznávajú islam sú rozšírené až od Severnej Afriky po Indonéziu.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply