Tatranský Zveropark nájdete pri 4* hoteli Hubert v obci Gerlachov

Vysoké Tatry toho ponúkajú návštevníkom naozaj veľa. Občas preto prekvapí, ak stále v ich regióne narazíme na niečo nové. Privátny tatranský zveropark priamo pred architektonicky zaujímavo riešeným hotelom Hubert (4*) v obci Gerlachov priamo pod Vysokými Tatrami a Tatranskou Poliankou, je zaujímavý tým, že je verejnosti prístupný. Podmienky sú pritom jednoduché. Nekŕmiť, nechytať a nedráždiť so psom. Miesto poteší malých aj veľkých. Môže byť totiž nečakanou zastávkou pri objavovaní Vysokých Tatier. Nie je totiž zvykom, aby vašu pozornosť upútali nádherná variácia druhov koní a drobné poníky vo výbehoch nie tak ďaleko od cesty.

Tatranský zveropark v Gerlachove

Obec Gerlachov je na skok od Cesty slobody

Cesta slobody, hlavná cesta tiahnuca sa pod Vysokými Tatrami, má priamo v Tatranskej Polianke pri atrakcii známej ako Poliankovo odbočku smerom na Poprad. Skôr ako dorazíte do obce Gerlachov, vedie malá odbočka do areálu hotela Hubert. Práve tu, priamo oproti hlavnému vstupu, sa nachádza dostatok parkovacích miest a rozľahlé výbehy zvierat, aké nepatria medzi bežnú súčasť bežného hotela.

Tatranský zveropark v Gerlachove

Miestne lampy, alpaca, klokany, ale hlavne niekoľko druhov koní, určite zaujmú návštevníka. Nejde o rozľahlý park akým je napríklad Zveropark neďaleko Novej Bane, alebo iné súkromné zariadenia. O to viac poteší prítomnosť miesta, kde si môžu deti pozrieť viacero druhov zvieratiek. Aj vtáky. Domácu hydinu, či niektoré vzácnejšie a pestrofarebné kúsky vrátane víra skalného a nádherných husí.

Tatranský zveropark v Gerlachove

Tatranský Zveropark pod Vysokými Tatrami

  • Hotel Hubert stojí osamote. V okolí je len niekoľko menších budov. Inak je tu pokoj, čistý vzduch a aj samotné zvieratá žijú pokojným životom.

Tatranský zveropark v Gerlachove

  • Je samozrejmé, že sa očakáva ohľaduplnosť návštevníka. Je úctyhodné, že vôbec je takéto miesto prístupné bezplatne. Aj to je nepochybne otázka času, do príchodu takých návštevníkov, ktorí prinútia ošetrovateľov tieto výhody miesta pre ostatných zmeniť.
  • Nezabudnite: nehladkať, nekŕmiť a nedráždiť psami.
  • Oficiálne stránky hotela sú: hotel-hubert.sk/zveropark
  • Miesto je perfektné pre fotografovanie s Vysokými Tatrami v pozadí.
Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply