Teroristický útok v Tunisku – Slováci sa vrátia aj špeciálom

Teroristický útok, ktorý sa odohral v Tunisku v piatok 26. 6. 2015 na pláži v letovisku Sousse a na recepcii, má vážne následky. Medzi obeťami na šťastie neboli slovenskí turisti. Tragédia zasiahla nemeckých a britských turistov mimo miestnych. Bojovníci za Islamský štát napadli turistické letovisko obľúbené aj našimi turistami, zastreli niekoľko ľudí na pláži bezhlavo a bez nejakého rozmýšľania a odpálili bombu.

Pláž v Sousse

Niektorí Slováci idú domov
Táto situácia vystrašila viacero krajín, ktoré teraz sťahujú ľudí z destinácie a vôbec celého Tuniska. ODchádzajú primárne tí klienti, ktorí o to sami požiadali. Bezpečnosť v krajine sa zvýšila, polícia aj ozbrojené zložky sú v pohotovosti, aby dokázali predchádzať podobným situáciám, ktoré nepochybne ešte nekončia.
Do Tuniska letelo niekoľko lietadiel s turistami aj zo Slovenska len pred pár dňami. Z nich sa už niektorí ľudia vrátia domov zdá sa už dnes večer, prípadne v najbližších dňoch. Podľa našich informácií v zahraničí oslovuje zaregistrovaných turistov už aj slovenské Ministerstvo zahraničných vecí s ponukou odletu vládnym špeciálom. Viac informácií nepochybne prinesú slovenské médiá, ktorá tak horlivo prinášali v rôznych etapách aj nesprávne popochopené informácie.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply