Tunisko zavádza pre turistov odletovú taxu 30 TND pri odletoch

tunisko ilustračná fotografia ťavyTunisko, ako obľúbená destinácia Slovákov počas leta, od 1. 10. 2014 zavádza do platnosti odletovú taxu, ktorá je splatná na letisku pri odlete lietadla. Taxa vo výške 30 tuniských denárov, čo je približne 15 EUR, je novinkou tuniskej vlády, ktorá tým pripravila nepochybne poriadny prísun financií do štátneho rozpočtu. Doteraz cestujúci pri odlete z obľúbených destinácií severnej Afriky neplatili žiadne poplatky. Krajiny odletové taxy zavádzajú zväčša z dôvodov využitia popularity destinácie v rámci turistického ruchu na ďalší prísun financií do štátnej kasy, ktoré majú opäť slúžiť na zlepšovanie úrovne cestovného ruchu. Veríme, že toto bude rovnaký prípad.

Poplatok sa bude týkať všetkých cestujúcich nad 12 rokov, podľa iných zdrojov dokonca už aj batoliat. Žiaľ informácie z Tuniska prichádzajú skôr vo zvláštnej neforemnej podobe rozkúskované. Tak trojčlenná rodina zaplatí 45 EUR k svojej dovolenke navyše. Poplatok nebude a nemôže byť súčasťou cien v cestovných kanceláriách, pretože tie ho nemajú ako ďalej odovzdávať letiskám pri konkrétnom klientovi. Bude na každom turistovi, aby s tým počítal. Nepochybne s informáciou prídu čoskoro aj cestovné kancelárie samé. Ide o poplatok v danej krajine podobne, ako sú turistické poplatky aj vo Vysokých Tatrách s rozdielom, že sa platí na mieste až pri odlete. Dovolenkári tak musia pamätať, že potrebujú hotovosť aj v samotnom závere svojej dovolenky.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply