Novinka vo Vysokých Tatrách, Tricklandia a optické ilúzie

Vo Vysokých Tatrách by sme čakali všeličo, ale že sa objaví Tricklandia – atrakcia, ktorá nepatrí medzi prírodné, ale ponúka za každého počasia niečo zaujímavé pre rodiny s deťmi a mladých, to nemôžeme brať za zlý nápad. Tatrám totiž chýba miesto pre vyplnenie voľného času práve v prípade nepriaznivého počasia, alebo naopak pre prípad, že ste už vyskúšali všetko a nemá vás čo prekvapiť. Teraz môže prekvapiť Tricklandia, ktorá využíva moderné technológie, aj keď ich na začiatku vôbec nevidieť. Sú totiž bo vašich rukách a vy ste návštevníci od ktorých sa čaká, že budú fotografovať. Keďže sú mobily prikázané a nikto vás s nimi neobmedzuje, je pochopiteľné, že je toľko snímkov na celom internete a pribúdajú ďalšie.

Tricklandia

Optické ilúzie, hra s obrázkami, či svetlom

Kúzlo tohto miesta je v grafickom stvárnení niektorých rozprávkových motívov s prímesou slovenských miest, je v kvalite a vierohodnosti. Priam ako ilustrácie z detských kníh niektoré obrázky vyznievajú, veľké a rozsiahle dosť na to, aby ste sa do nich zmestili celý aj s partnerom. Ak sa práve do takéhoto obrázku, ktorý pôsobí plocho, postavíte na správne miesto a to isté urobí aj ten, ktorý vás fotografuje, výsledok je, že buď stojíte v zasneženej guli starej čarodejnice, lietate v čarovnom lese, unikáte pred drakom, alebo komunikujete s E. T. mimozemšťanom. Zábavné sú miestnosti s nekonečnou knižnicou, miestnosti s klamlivou vzdialenosťou a veľkosťou jednotlivých postáv v nej, ale zaujímavou je tiež miestnosť s bielou chodbou a dverami, ktorá je naopak a tak sa v nej púšťa uzda fantázie, čo tvorí ďalšie zaujímavé výsledky. Samozrejme, Tatry boli vždy o prírode, no tak ako mnohé iné miesta, aj tu ide o spestrenie ponuky cestovného ruchu. Nuž a keďže dnes mobily letia, je len málo toho, čo priamo vyzýva k ich používaniu.

V Tatrách bez Tatier

Nemožno naozaj hodnotiť nijako zle, že takáto zábavná atrakcia sa nachádza práve v Tatrách. Dala prácu tímu mladých ľudí za pokladňou aj priamo v teréne, či medzi sprievodcami. Ďalej však už idete sami, keď spoznáte princíp fungovania zariadenia. Nič zložité, nič, čo by sa bolo potrebné učiť. Ak ste celý deň liezli po skalách a chcete sa s deťmi vyblázniť pomocou mobilu, ak ešte zostalo nejaké voľné miesto na pamäťovej karte, skúste to tu. Vstupné 9 EUR, prípadne pre študentov 8 EUR, pre deti do 15 rokov 6 EUR.  Najlepšie sa sem dostanete po chodníku, ktorý lemuje hlavnú cestu cez Smokovec. Budova sa nachádza ad veľkým parkoviskom a obratiskom autobusov na poschodí so vstupom z vonku po železných schodoch. Upozorňuje na ňu veľká farebná plachta s nápisom Tricklandia. Miesto sa nachádza nižšie pod prírodným prameňom Smokoveckej kyselky.

Informácie:

Nutnosťou je online rezervácia na oficiálnej stránke: http://www.tricklandia.sk/sk/rezervacia/, ale neznamená, že budete sami. Je však zárukou, že sa v konkrétnu hodinu zariadenie nepreplní, kedy by mohlo byť ťažšie počkať si na jednotlivé miesta a odfografovať sa. Nezabudnite, že vstup je s mobilom, či fotoaparátom. Inak to skrátka ani nemá zmysel.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply