Vírus Zika v južnej a strednej Amerike neovplyvňuje náš turizmus

Slovenskí turisti, ktorí si už pred časom zaplatili svoju dovolenku do Karibiku, majú strašiaka v cieľovej destinácií v podobe vážneho vírusu Zika, ktorý poškodzuje najmä plody detí tehotných žien a spôsobuje ďalšie komplikácie. Ide o formu smrteľného vírusu, ktorý už má na svedomí niekoľko životov najmä na kontinente. Nejde pritom o novinku, keďže vírus má niekoľko desaťročí, no prejavil sa práve teraz výraznejšie.

Južná Amerika cestovanie

Cestovné kancelárie v Čechách a na Slovensku však napriek strašiaku nezaznamenali pokles záujmov o dovolenky v exotických krajinách a ani výrazne rušenie zájazdov. Zaujímavé je, že rovnako tak ani tie americké, keďže reálne obavy sa u amerických turistov nepretransformovali do reality. pravdou je, že nákaza nie hje stopercentná. Len pri 5 nakazených ľudí sa choroba naozaj prejaví u jediného a čísla nakazených nie sú tak veľké, aby zatiaľ predstavovali vážne obavy turistov v turistických letoviskách. Šokujúce sú však informácie, ktoré hovoria o zvýšenom počte potratov, ktoré podstupujú ženy pre riziko mikrocefalu, zakrpatenia hlavy a mozgu, ktoré vírus Zika spôsobuje. Dá sa povedať, že zvýšenú pozornosť a rušenie zájazdov badať len v prípadoch tehotných žien, čo je pochopiteľné, keďže považujú takéto lokality za možnosť zariskovať s nie len svojim zdravým. A záruku vám nedá žiadna organizácia a ani prevencia. Nikdy.

Z ktorých krajín boli oznámené výskyty, alebo len výskyt vírusu Zika?

  • Kapverdy
  • Karibik: Curacao, Dominikánska republika, Haiti, Bonaire, Barbados, Aruba, Jamajka, Martinique, Portoriko, Saint Martin; U.S. Panenské ostrovy
  • Stredná Amerika: Mexiko, Kostarika, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama
  • Južná Amerika: Bolivia, Brazil, Kolumbia, Ecuador, Francúzska Guiana, Guyana, Paraguay, Suriname, Venezuela
  • Pacifické ostrovy: American Samoa, Samoa, Tonga
Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply