ITF Slovakiatour 2016 v Inchebe od 28. do 31. januára

Výstava cestovného ruchu ITF Slovakiatour je už tradične príležitosťou na stretnutie odborníkov v oblasti cestovného ruchu, cestoviek, ale tiež v ďalšie dni podujatia je príležitosťou na kúpu zájazdov v lepšej cene. Drobné a stredné cestovné kancelárie si za šialene veľké peniaze zakúpia svoje stánky, zatiaľ čo veľké cestovné kancelárie tradične výstavu už nejaký čas obchádzajú. Túto výstavu médiá berú ako smerodajnú v tom, čo bude trendom na rok 2016, aj keď všetky smerovania sú dané vopred pripravenou ponukou zo záveru roka 2015 a podmienená je aktuálnou situáciou v krajinách. Hrozba teroristických útokov, ktoré nie sú plánované a môžu nastať kdekoľvek, ovplyvňuje aj formovanie nákupnej sily a času nákupu samotného. Tento jav je viditeľný dnes a pociťujú ho azda všetky cestovné kancelárie.

ITF Slovakiatour 2016

V prvý deň sa mohla odborná verejnosť zúčastniť výstavy za pomerne vysoké vstupné. Až ďalšie dni sú určené aj laickej verejnosti. Dnešok tak patril cestovným kanceláriám, zamestnancom, odborníkom a profesionálnym cestovateľom vrátane médií. Svoje stánky tu tradične mali rôzne zariadenia cestovného ruchu, kúpeľné zariadenia, hotely, predajcovia zájazdov aj leteniek. Najneprehliadnuteľnejšie sú pre nás aj tak stánky venované slovenským, rakúskym a českým regiónom. V snahe prezentovať svoj región a lákadlá majú pripravené mnoho kvalitné prospekty a spôsoby, ako prilákať pozornosť. U nás každoročne najviac púta pozornosť stánok Žilinského kraja, regiónu Malej Fatry, s podporou Starej Bystrice, Terchovej a ďalších obcí, pritom stánok nemôžete minúť. Je známy aj energickými ľuďmi v krojoch, hudbou aj výborným jedlom a pochúťkam.

Súčasťou je aj tento rok výstava gastronomických zariadení, strojov, kulinárstva a samozrejme rôznych druhov kuchýň s dôrazom na tú slovenskú.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply