Zoologická záhrada v Prahe má brány otvorené od 1931

Zoologická záhrada v Prahe je jeden z najobľúbenejších cieľov poznávania mesta. Miesto typické pre všetky generácie návštevníkov svoje brány otvorilo po prvý krát v roku 1931. Celkom prvé zviera bola levica Lotta, po ktorej nasledovali kone Przewalského Minka a Ali. Zoologická záhrada, ležiaca v pražskej Tróji, odvtedy opakovane rozširovala svoju plochu a tiež neustále vylepšuje priestory a podmienky pre svoje zvieratá. Pravidelný návštevník tak vie postupne porovnávať novinky a modernizáciu. Do inak úspešnej histórie vývoja Zoologickej záhrady sa smutne zapísali povodne z roku 2002, ktoré poškodili veľkú časť záhrady a usmrtili viacero zvierat.

Zoologická záhrada Praha gorily

Zoologická záhrada v súčasnosti zaujme svojou Indonézskou časťou, nákladnou záhradou a niekoľkými pavilónmi zameranými na zvieratá žijúce v Indonézií. Zaujímavý je pavilón venovaný žirafám, pri ktorom si návštevníci ani neuvedomia, že sú na poschodí a majú tak bližšie k vysokým žirafám. Lákavé sú aj gaviály, ktoré boli pred rokmi predstavované ako výnimočná novinka. Obľúbené sú pavilóny venované netopierom, gorilám, orangutanom, no taktiež mačkovitým šelmám, červeným pandám a slonom. Návšteva pražskej ZOO je ideálna v rámci oddychu na niekoľko hodín. Návštevníkom dokáže poskytnúť niekoľko hodinovú prehliadku rôznych zvierat a jednotlivé plochy sa pýšia aj menej známymi druhmi s ojedinelým výskytom aj medzi zoologickým záhradami strednej Európy.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply