5 najlepších miest na lyžovanie v Taliansku (zimná dovolenka)

Moderne vybavené strediská, preslnené široké zjazdovky a azúrovo modré nebo. To je zimná dovolenka v Taliansku. Poradíme vám, ako nevstúpiť vedľa, pokiaľ sa na lyže plánujete postaviť po prvý krát, kam vyraziť s rodinou a deťmi, i aké stredisko si zvoliť, keď už máte nejaké tie kilometre najazdené. Nechajte sa inšpirovať našim výberom pre dovolenku 2020 a zažite to najlepšie lyžovanie v Taliansku.

Perfektné lyžovanie i nákupy v Livigno

Užite si zimnú dovolenku v Taliansku v jednom z najlepších stredísk v Európe. Ponúkne vám 115 km zjazdových tratí orientovaných do všetkých svetových strán. Z toho 11 km čiernych, 75 km červených a 29 km modrých. Skvelo si tu zalyžujú začiatočníci, deti i skúsení lyžiari. Nájdete tu naozaj široké, výborne upravené zjazdovky a špičkové moderné prepravné zariadenia. Veľmi vyhľadávané sú i miestne čierne padáky.

Skvelé snehové podmienky sú vďaka vysokej nadmorskej výške až do konca apríla. Užívať si môžete i lyžovanie vo voľných terénoch vrátane špecializovanej freeride zóny. Na snowboardistov čaká rozsiahly a skvelo vybavený snowpark Mottolino. Po lyžovaní si môžete vyraziť do novo otvoreného wellness komplexu Aqua Granda alebo nakupovať za skvelé ceny. Malebná horská dedinka Livigno je totiž posledným miestom v EÚ, kde platí bezcolná zóna.

Arabba uspokojí náročných lyžiarov

Arraba-Marmolada je špičkou medzi talianskymi lyžiarskymi strediskami. Výborne upravené trate, moderné lanovky a majestátna kulisa tvorená najvyššou horou Dolomít. Arabba ponúka 60 km prevažne náročnejších zjazdových tratí. Vďaka napojeniu na svetovo preslávený okruh Sella Ronda sa ponuka zjazdových tratí rozšíri na viac ako 400 km. Tvoria ho strediská Arabba -Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa. Okruh je možné prejsť po i proti smeru hodinových ručičiek. Arabba je známa i skvelými čiernymi padákmi a početnými možnosťami lyžovania vo voľnom teréne.

Vďaka modernej štvormiestnej sedačke ArabbaFly si môžete, bez nutnosti odopnutia lyží, vyskúšať i nádhernú 12 km dlhú červenú trať vedúcu z najvyššej hory Dolomitov, Marmolady 3.342 m n. m. Nechýbajú tu ani dva snowparky a funpark s tunelmi, skokanskými mostíkmi, rampami a ďalšími zábavnými prvkami, kde sa na zimnej dovolenke pobaví celá rodina.

Folgaria-Lavarone, raj pre rodiny s deťmi

Menšie rodinné stredisko rezortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Čaká na vás 66 skvelo pripravených zjazdoviek všetkých náročností o celkovej dĺžke 104 km. Deti budú nadšené z obľúbenej trate so zvieratkami a troch detských parkov. Rodičov poteší dobrá dopravná i cenová dostupnosť.

Lyžovanie, Folgaria

Vďaka širokej ponuke lyžiarskych trás si budete užívať poloprázdne svahy i v najvyššej sezóne. Priamo na zjazdovke sa môžete občerstviť v jednom z 18 horských barov a reštaurácií. Odporúčame pizzeriu Rifugio Stella D’Italia s vyhlásenou kuchyňou a nádherným výhľadom. Nudiť sa určite nebudete ani vo voľných dňoch. Vyskúšajte si jazdu na bicykli na snehu, chôdzu na snežniciach, obľúbené sánkovanie alebo sa choďte korčuľovať.

Ubytovanie pri zjazdovke za skvelú cenu v Monte Bondone

Pokiaľ je vašim hlavným kritériom nízka cena, ale nechcete bývať  ďaleko od lanovky, odporúčame Monte Bondone. Je to menšie stredisko v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Nájdete tu skvelo upravené trate pre začiatočníkov i stredne pokročilých lyžiarov. Magnetom pre väčšinu návštevníkov je krásna červená trať Gran Pista, ktorá je dlhá 3,5 km.  Nechýba ani zábavná zjazdovka pre deti, snowpark a príjemné možnosti občerstvenia priamo na svahu.

MOnte Bondone

Val di Fiemme – lyžovanie pre všetkých

Medzi slovenskými lyžiarmi patrí Val di Fiemme k najnavštevovanejším a najobľúbenejším strediskám v oblasti Dolomiti Superski. Hlavnou prednosťou je dobrá dostupnosť zo Slovenska a výborný pomer medzi cenou a kvalitou. Nájdete tu pestrý výber perfektne upravených tratí. Krásne široké ľahšie trate pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, dobre upravené červené trate pre zdatnejších lyžiarov a na svoje si prídu i vyznávači čiernych svahov.

Lyžovanie Va Di Fiemme

Dobré lyžovanie je zaručené po celú zimnú sezónu, a to vďaka takmer 100% možnosti umelého zasnežovania. V cene skipasu máte i verejný bazén, korčuľovanie, večerné lyžovanie a nočné sánkovanie. Nezabúdajú tu ani na milovníkov bielej stopy, pre ktorých je Val di Fiemme raj na zemi. Nájdete tu na 150 km dobre upravených tratí, ktoré sa tiahnu po celom údolí až do Val di Fassa.

Všetky zmienené lyžiarske strediská nájdete v ponuke cestovnej kancelárie Ludor, ktorá sa na Taliansko priamo špecializuje. Ochotne a radi vám s výberom poradia. Užite si lyžovanie v Taliansku  presne podľa vašich predstáv!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply