Beduíni obsadili letisko v Marsa Alam, a médiá sa poriadne doplietli

Väčšia skupina beduínov obsadila pred pár dňami letisko v Marsa Alam v Egypte. Presnejšie blokovali cestu na letisko a zadržiavali dva autobusy s talianskymi cestujúcimi a neskôr s poľskými cestujúcimi. Pokiaľ sa chcú zviditeľniť, najviac sa to podarí ochromením turistického ruchu, alebo jeho ovplyvneniu. Beduíni, ktorých egyptská vláda podľa nich prehliada a nerešpektuje, si tak chceli vymôcť pozornosť, aby vláda pristúpila na ich podmienky. Oneskorili tak niekoľko letov, ktoré sa dotkli najmä Čechov, Poliakov a Talianov. Slováci tam v tomto čase nemali žiadne prílety ani odlety. Nikomu sa nič nestalo a neskôr všetci odleteli bez problémov. Iné zdroje, priamo z Egypta však hovoria, že celý spor bol vyvolaný nezhodami medzi miestnym obyvateľstvom a zamestnancami čerpacej stanice po čom členovia kmeňa Al-Ababdah zablokovali cestu. Túto verziu uviedli stránky egyptindependent.com a vyzerá trochu viac konkrétna a jasnejšia ako to, čo pripravili zahraničné médiá.

Médiá si zásadne pletú geografiu
Napriek tomu, že Marsa Alam je turistická oblasť dve stovky kilometrov južnejšie od Hurghady a je to posledná oblasť na pobreží so svetoznámym menom známa ako turistická lokalita, množstvo slovenských, českých a zahraničných médií je na smiech. Celú správu uvádzajú opakovane ako problém na Sinajskom polostrove a že Marsa Alam sa nachádza an Sinajskom polostrove. Po pravde, každý aspoň trochu rozumný novinár by sa mohol pozrieť na tú hlúpu mapu a bol by poriadne zaskočený. Aspoň to je ukážka toho, ako veľmi sú autori článkov odborní a ako veľmi ich zaujíma pravda v danom článku. Nehrám sa na odborníka, ale predsa nemôžem Trenčín popísať ako tatranskú dedinku….

O Marsa Alam si môžete prečítať aj na stránkach www.marsaalam.eu. Marsa Alam je známa svojimi potápačskými lokalitami, koralovým útesom a bohatým podmorským životom. Je tiež miestom, kam mieri aj mnoho Slovákov za oddychom a pokojom. Usporadúvajú sa aj fakultatívne výlety do Luxoru, ktorý sa nachádza smerom na západ od Marsa Alam. Viac na priložených stránkach.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply