Do Chorvátska s cestovkou na víkend a bez ubytovania

V posledných rokoch sledujem celkom zaujímavý variant dovolenky v Chorvátsku. Prístupný je najmä svojou cenou, jednoduchosťou, ale aj dostupnosťou pre pracujúcich. Pokiaľ pracujete od pondelka do piatku a nedostanete ani deň voľna, práve toto je možnosť, ako vypadnúť do Chorvátska. Niekoľko krát som sa stretol s ponukami cestovných kancelárií, ktoré za sumu pohybujúcu sa okolo 30 EUR ponúkali v piatok večer cestu do Chorvátska do niektorého z letovísk a následne odjazd z destinácie v sobotu večer.

Jednoduchý program a jednoduchý postup
V piatok večer nasadnete, aby ste sa ráno zobudili v Chorvátsku. Celý deň sa dá naplno užiť v Chorvátsku, aj keď bez ubytovania, možnosti si niekde pospať, odpočinúť, ale stále v zahraničí, pri mori, pod slnečníkom, či na ležadle na pláži, si vychutnávate more s tým, že v rovnaký deň večer nasadnete na ten istý, alebo iný autobus a cestujete naspäť na Slovensko. V nedeľu si môžete už len na notebooku triediť fotografie, ktoré ste si za sobotu stihli odfotografovať. Za jediný deň sa dá vidieť mnohé a vychutnať taktiež.

Pre pracujúcich ideálne. Aj keď ste si svoju dovolenku už vyčerpali. Pre uponáhľaných ľudí priam ideálne a pre tých, čo skúšajú radi nové veci je to taktiež niečo, kde si prídu na svoje. Problém však nastáva vtedy, keď by ste naozaj takto cestovať chceli, no neviete cez ktorú CK.

hvarCestovné kancelárie s ponukou víkendového Chorvátska
Ťažko sa hľadajú miesta, kde je možné si takýto pobyt zakúpiť. V prvom rade nejde o štandardný zájazd a štandard v ponuke našich cestovných kancelárií. Väčšina menších cestovných kancelárií má takúto akciu v prípade, ak prichádza po turistov, ktorí pôjdu naspäť. Iné zas takýto program zaraďujú do ponuky občas formou výhodnej ponuky. V Bratislave často ľudia s chuťou takto cestovať ani nevedia, že niečo také existuje a už vôbec nevedia, že autobusy často cestujú cez hlavné mesto nie vždy celkom naplnené. Vyrážajú z miest ako Žilina, Martin, aleo z Čadce, z miestnych cestovných kancelárií. Dovolím si tvrdiť, že by pre nich nemusel byť problém zastaviť v Bratislave a naložiť ďalšiu posádku so záujmom takto cestovať.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply