Dubaj a celé Spojené Arabské Emiráty rušia vízovú povinnosť Slovensku

Dubaj fotografia, autor MaťaRadostnou správou je pre všetkých milovníkov Dubaja a ďalších Emirátov informácia, že Spojené Arabské Emiráty rušia vízovú povinnosť od 22. marca 2014 pre 13 členských štátov EÚ a teda vrátane Českej republiky a Slovenska. Pre turistov zo Slovenska ide o príjemnú správu, aj keď tak trochu v závere hlavnej sezóny, počas ktorej sa SAE teší najvyššej obľube, keďže čoskoro sa tu skôr objaví sezóna bližších destinácií. Do 22. marca predané a odletené termíny zájazdov sa však riadia podľa starých zákonov o vízovej povinnosti.

Vízové pravidlá, ktoré v novej podobe začnú akceptovať letiská a hraničné priechody v SAE od 22. marca, sa týkajú pobytu turistov v trvaní kratšom ako 30 dní. V prípade záujmu o dlhšie zotrvanie v krajine je nutné požiadať na imigračnom úrade o ďalších 30 dní. Naďalej zostáva v platnosti niekoľko ďalších pravidiel a to:

  • v cestovnom pase nesmie byť pečiatka z Izraela
  • cestovný pas musí byť platný 6 mesiacov ešte po návrate do vlasti
  • cestovný pas musí byť pre každého cestujúceho, aj deti
  • cestujúca slobodná žena do 30 r. musí priložiť súhlas otca s jej vycestovaním do SAE

Služobné a diplomatické pasy sa riadia pôvodnými pravidlami.

foto: Maťa

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply