Veľká Noc pri mori a zájazdy – keď budete chcieť naozaj veľa vody

Egypt SunsetVeľká Noc je svojim spôsobom sviatkom jari. Medzi ich symboly patrí aj voda a tej si môžeme v súčasnosti dopriať naozaj veľa. Stačí vyraziť na hory k plesám, do parkov k jazerám, alebo rovno k moru. Nie je to síce typické veľkonočné obliekanie a švihanie korbáčom, no vodu si môžete užiť celkom inak. Prvé poriadne prázdniny pre deti, kedy sa dá vyblázniť aj vonku, sú práve jarné a mnoho rodín využije aj pracovné voľno na prvú rodinnú dovolenku v roku. Ak hľadáte príležitosť niekam vyraziť, prehľadali sme niekoľko cestovných kancelárií a hľadali nejaké tipy, kam sa dá počas Veľkej noci vyraziť. Veľká Noc je tento rok pre nás 18. apríla začínajúc Veľkým piatkom. Do ktorých letovísk sa dá vtedy letieť?

Ponuka cestovných kancelárií
Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy na leto. Práve jún a júl je často začiatkom sezóny a pred tým sa len ťažko podarí nájsť nejaký zájazd. Málo našich cestovných kancelárií lieta napríklad už v marci alebo apríli. Predsa len sa však pri podrobnom hľadaní dopracujete aj vy k zaujímavým ponukám, aj keď väčšina z nich je cenovo vyššie. Zároveň však aj úrovňou a destináciou samotnou. Prešli sme si stránky 12 cestovných kancelárií. Na zimu sme však našli ponuku k moru u týchto.

Satur
Cestovná kancelária Satur zákazníka nestratí, pretože pre Veľkú Noc majú jasný pútač s rovno dostupnou ponukou cez veľkonočné termíny. Nachádzame bohatú ponuku poznávacích zájazdov, exotiky, Ázie, aj európske miesta. Letecké spojenie je z Viedne. Nechýba dokonca USA a Indický oceán. Stále však z Viedne.

Kartago tours
Kartago tours už na hjlavnej stránek púta pútačom na Egypt počas Veľkej Noci. Cez Veľkonočné termíny sa dá pobývať aj na takých exotických miestach ako africký Zanzibar, Kapverdy, Senegal, karibské krásky ako Jamajka, Kuba, Dominikánska republika, no navštíviť môžete aj Mexiko, Maldivy, Keňu a ďalšie lokality. Exotické ciele sú letecky z Prahy, Egypt je lietaný z Bratislavy.

Bubo
Bubo tradične nelení. Zájazdy na apríl ponúkajú pestrú ponuku stále voľných termínov na Zanzibar, JAR a Maurícius, Nový Zéland a bližšie poznávanie okolia, dokonca je v ponuke aj zaujímavý okruh Japonsko s Havajskými ostrovmi. Súčasťou ponuky na apríl 2014 je aj Ázia, konkrétne India, Thajsko, Malajzia, Vietnam, Kambodža, Barma a rôzne kombinácie medzi nimi. Opačným smerom Mexiko, Las Vegas, Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia a pri vymenovávaní aké miesta možno cez BUBO navštíviť ani nemusíme pokračovať.

Firo tour
V ponuke cestovnej kancelárie FIRO tour sme našli peknú ponuku exotických dovoleniek. Nachádzame Seychelly, Dominikánsku republiku, Kubu, Dubaj, ale napríklad aj neďaleký Omán. Ďalšími destináciami sú Jamajka, Indonézia, Thajsko, Mexiko, Maldivy a ďalšie. Lety sú operované prostredníctvom Viedne. Od 22. apríla sa dá absolvovať aj poznávací výlet do Portugalska.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply