Kapverdy od 1. mája zavádzajú turistickú daň 2 € na osobu a deň

RIU Funana Garopa hotel, KapverdyVláda na Kapverdských ostrovoch zaviedla s platnosťou od 1. mája novú turistickú taxu. Podobne, ako sa platí turistická taxa pri pobyte v Tatrách, v národných parkoch, v obciach, ktoré si poplatok stanovili, si ho zaviedli aj Kapverdy vo výške 220 CVE, čo predstavuje približne 2 EURÁ. Poplatok má krajine v mnohom pomôcť. Vláda Kapverdských ostrovov predpokladá, že by sa tak mohla štátna pokladnica obohatiť až o 600 miliónov Escudos ročne. Tým by sa mohla posilniť infraštruktúra, rekonštrukcie verejných miest, ale najmä posilniť turistický ruch, pre ktorý má v konečnom dôsledku turistická daň hlavný význam.

Uhrádzanie a pravidlá turistickej dane
Turistickú daň uhrádza každý turista vo veku nad 16 rokov a je splatná jedine priamo na hoteli, ktorý poskytol ubytovanie. Nie je možné daň uhrádzať priamo na mieste odletu, teda na Slovensku. Poplatok v prepočte vo výške dvoch eur je účtovaný na osobu, noc a maximálne na 10 nocí. Ak teda odchádzate ako turista na Kapverdy na 18 dní, platíte maximálne za 10 nocí.

Kapverdské ostrovy
Kapverdy sú v našich končinách známe ako súostrovie ležiace v Atlantickom oceáne. Ponúkajú teplé podnebie, krásne a čisté more, príjemných a nikam sa neponáhľajúcich miestnych, ale tiež zaujímavé miesta. Každý z deviatich ostrovov ponúka niečo iné a každý stojí za to si ho vyskúšať. Napríklad aj ako prestupnú stanicu pri poznávaní všetkých ostrovov naraz. Bývalá portugalská kolónia je vyhľadávaná kitesurfistami, surfermi, ale aj milovníkmi pokojnej dovolenky, či rybačky na otvorenom mori.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply