Na letisku v Prahe nainštalujú skenery tváre kvôli bezpečnosti

Praha letiskoV januári 2015 česká vláda schválila návrh na nové zabezpečenie pražského letiska, ktoré má spočívať aj v realizácií a nasadení skenovacích zariadení na letisku Václava Havla. Pomocou neho sa bude môcť evidovať tvár každého jedného cestujúceho. Vláda tento krok neprisudzuje nedávnym teroristickým útokom v Paríži, ale tvrdí, že ide o dlhodobý plán, ktorý len akcie terorizmu zrejme len urýchlili. Médiá hovoria o sume 187 miliónov českých korún, ktorá má byť investovaná do zvýšenia bezpečnosti na pražskom letisku.

Skenovacie zariadenie má byť pritom jeho hlavnou súčasťou a mal by ním prejsť každý jeden cestujúci. Dá sa predpokladať, že pôjde o zariadenie, či sústavu niekoľkých zariadení, ktoré budú súčasťou pasovej kontroly, alebo celej príletovej zóny a povinnosťou cestujúcich bude za asistencie pracovníkov letiska, prípadne priamo polície, naskenovať tvár. V záujme evidovať, kto priletí na územie Českej republiky, tak môžu mať podchytený jeden vstup, no vzhľadom na otvorený Shengenský priestor a zníženie kontrol na hraniciach je riziko prechodu živlov a skupín stále neohrozené.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply