Včasný výber letnej dovolenky alebo last minute?

Veľa ľudí sa v dnešnej dobe spolieha na výber svojej dovolenky last minute. Niektorí ľudia si ju však zvyknú zarezervovať už v predstihu. Všetko má svoje výhody a nevýhody. Jednoznačne najväčšou výhodou pre výber dovolenky last minute je výhodná cena. Ak si dovolenku vyberiete na poslednú chvíľku, tak sa jej cena môže znížiť aj na polovicu. Naviac sa nemusíte obávať, že by Vám do toho mohlo niečo prísť. Hlavne ľudia, ktorí pri svojom povolaní nevedia odhadnúť, kedy budú môcť so svojou rodinkou na svoju dovolenku vycestovať preferujú last minute. Nemusíte sa obávať, že niektorý člen rodiny ochorie, alebo sa vyskytne iná komplikácia.

Pravdepodobnosť zrušenia dovolenky last minute je oveľa menšia ako dlhodobo plánovanej dovolenky. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú aj tzv. ultra last minute, kedy na dovolenku odchádzate spravidla hneď na druhý deň po jej vyplatení. Do kufra si musíte narýchlo nahádzať pár tričiek, kraťasy a deťom nezabudnúť pribaliť aj kvalitné Rider sandále. No a môžete vyraziť.

Dlhodobé plánovanie svojej dovolenky má zas nepopierateľnú výhodu v tom, že si môžete vybrať zo širokej ponuky zájazdov a hotelov. Nemusíte sa obávať, že preferované letovisko bude vo Vami zvolenom termíne obsadené. Môžete si vybrať izbu, ktorá sa Vám páči, napríklad s výhľadom na more. Ak sa rozhodnete pre last minute, tak môžete počítať s tým, že Vami preferovaný hotel bude pravdepodobne obsadený. Takisto možnosti výberu izby budú značne obmedzené. Pri vopred plánovanej dovolenke sa môže veľmi ľahko stať, že niektorý člen rodiny ochorie a Vy ju budete musieť stornovať. Niektoré cestovné kancelárie Vám peniaze, ktoré ste za zájazd vopred zaplatili nemusia vrátiť v plnej výške.

Slováci veľmi radi cestujú do Turecka, Egypta, Tunisu, Grécka alebo Španielska. No nepohrdnú ani takými dovolenkovými destináciami ako Taliansko, či Chorvátsko. Či už si vyberiete dovolenku last minute alebo si ju naplánujete v predstihu závisí len od Vás.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply