Prebieha výstava cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2012

Dnes až do nedele prebieha výstava cestovného ruchu v bratislavskej Inchebe. Ďalší ročník ITF Slovakiatour sa spája opäť s Danubius Gastro a spoločne prezentujú výrobky, služby a informácie poskytovateľov cestovania, dopravy, prezentácie regiónov a krajín spolu s prezentáciami výrobkov, jedál, reštaurácií, zariadení a podobne. Nás však bližšie zaujímala časť cestovateľská. Tá sa nachádza na poschodí Incheby a má naozaj čo ponúknuť azda každému. Novinárom, cestovateľom, aj rodinám, či jednotlivcom s túžbou po cestovaní.

Cestovky a krajiny na jednom mieste
ITF Slovakiatour každoročne priláka veľký počet cestovných kancelárií a agentúr. Rovnako tak aj zástupcov a prezentácie rôznych regiónov Slovenska, ale aj Čiech či Poľska. Z českých regiónov tu mala prezentáciu najmä Morava, prípadne niektoré konkrétne hotely. Veľký stánok malo Maďarsko, ktoré vyzdvihovalo svoje kúpele, kúpaliská a historické zámky, či ubytovanie. Z krajín, ktoré si nenechali ujsť možnosť prezentácie boli ešte Turecko, Chorvátsko a potom v menších stánkoch aj Karibik. Azda všetky cestné kancelárie boli vyzbrojené katalógmi svojej letnej ponuky a ponúkali akcie a zľavy počas nákupu. V niektorých bolo možné zájazd priamo zakúpiť. Prezentovalo sa aj bratislavské letisko, ktoré zapájalo do súťaže o letenky. Uvidíme, či šťastie pripadne nám a uvidíme nejaké zaujímavé miesto. Veľmi pekné boli stánky rôznych slovenských miest a regiónov. Nachádzal sa tu Liptov, Terchová, ale aj Spiš, či Žilinský kraj. Na jednom mieste sa každý cestovateľ celkom hravo dostal k viacerým propagačný materiálom a pokiaľ aj niečo nevedel, v každom stánku radi ochotne pomohli a upresnili.

Poľovníctvo a gastronómia
Na poschodí spoločne s cestovným ruchom prezentujú aj poľovníctvo. Prevažne skôr ide o predaj odevov, vylepšovákov a podobne. Zaujalo aj ľudové rezbárstvo s prekrásnymi detailnými motívmi, ba dokonca dreveným šachom, do detailu vyrezávaným z mäkkého dreva. Viac fotografií sa dá nájsť na facebooku partnera zaujimavosti.net. Gastronomické zariadenie, technika aj nábytok spolu s vystavovateľmi potravín, syrov, mäsa a vína boli doménou celého prízemia. Ochutnávok bolo naozaj veľa na rôznych miestach. Niekoľko vín, omáčok a horúcich nápojov poteší nie len dospelých, ale aj detských návštevníkov. Nechýba ani každoročná súťaž vo varení, a možnosti nákupov potravín, syrov a údenín od výmyslu sveta.

Viac informácií sa dá nájsť o Danubius Gastro, ako aj o ITS Slovakiatour na stránkach www.zaujimavosti.net

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply