Cestujúci si v lietadle možno zaplatia aj svoju váhu

Doteraz sme pri leteckej doprave platili za každé kilo nadváhy batožiny. Zvláštne ale akosi je, že nikto doteraz neriešil nadváhu ľudí. Zrejme to bolo preto, že by to komplikovalo vybavovanie leteniek a celkovo aj administratívu, zaviedlo by to nutnosť váh na letisku a komplikovalo by to cestovný ruch. No na internete existuje niekoľko indícií, že sa naozaj možno niečo bude diať, aspoň v štádiu pokusu. Keď totiž cestuje chlapík s 80 kilogramami vlastnej váhy a kufrom s 17 kilogramami, platí pri nadváhe 2 kilogramov za obe dve. Ak však dorazí chlap, ktorý má 122 kíl a kufor veľký presne 15 kilogramov, prečo doteraz nikto neriešil tých od prvého pána prevyšujúcicich 42 kilogramov?
Toto je realita leteckej dopravy a jej systému. Viac sa téme venuje partner Zaujimavosti.net

Letecká doprava ako jediná pracuje s váhou
Virgin Atlantic letecká spoločnosť, známy zahraničný letecký prepravca, má už dlhodobo cenník aj pre väčších ľudí. Tí, ktorí zaberajú viac miesta ako len na jedno sedadlo tak nemajú klasickú cenu letenky. S takýmto postupom po väčšine naozaj ostatní cestujúci súhlasia. Poznáme prípady, kedy sa pre veľkého a tučného chlapa nemohol normálne posadiť iný cestujúci.

– celý článok na: https://cestovanie.net/…/

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply