Rotenstein – Historický festival na Červenom Kameni 17. a 18. mája

Rotenstein - podujatie na Červenom KameniKaždoročne môžu návštevníci na hrade Červený Kameň v obci Častá severne od Modry zažiť naozaj zaujímavé podujatie plné histórie, zaujímavostí zo stredoveku, stredovekého života, bojov, kuchyne a aj stredovekej zábavy. Pútavé predstavenia a vysvetlenia všetkého, čo poznáme len z príbehov a historických filmov je dielom viacerých skupín prevažne mladých ľudí, ktorí zasvätili svoj život do minulosti. Vďaka nim môžu na pravidelne dvojdňovom veľkom podujatí vidieť to najlepšie z umenia boja, kuchyne, krajčírstva aj kovospracovania, no nezabúdajme ani na umenie vedenia. Podujatie ideálne pre rodiny s deťmi a mladých ľudí sa aj tento rok chystá na niekoľko tisíc návštevníkov, ktorí na lúkach pod hradom okrem vystúpení, workshopov a ukážok života v stredoveku nájdu aj predajné stánky, vystavovateľov a zvieratká.

Tento rok si pre návštevníkov organizátori festivalu Rotenstein pripravili súboje rytierov na koňoch, ktoré budú patriť určite medzi najväčšie lákadlá tohto ročníka. Jednotlivé prestávky budú obohatené o súťaže o ceny a ak náhodou dostanete chuť po poznávaní, nad lúkami týčiaci sa krásny zachovaný hrad Červený Kameň vás uvíta aj vo svojom vnútri. Niektoré priestory sú prístupné verejnosti, iné sú súčasťou platenej prehliadky, ktorá však určite stojí za to.

Kde a kedy?
Dňa 17. a 18. Mája 2014 pri hrade Červený Kameň nad obcami Častá a Píla. Miesto prístupné aj pre športový kočík. Nezabudnite si priniesť deku, fotoaparát, odvahu do prestávkových súťažných úloh a dobrú náladu.

Odkazy a ďalšie informácie
Viac informácií sa dozviete aj na oficiálnych stránkach podujatia na www.rotenstein.sk, www.historickyfestival.sk alebo na www.hradcervenykamen.sk, prípadne TOP 5 najzaujímavejších miest na hrade Červený Kameň vás môže inšpirovať aj k návšteve samotného hradu.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply