Víkend otvorených parkov a záhrad na hrade Červený Kameň

Otvorené parky, Červený KameňSlovenské národné múzeum-Múzeum Červený Kameň v spolupráci s Národným Trustom n. o. vás pozýva na komentovanú prehliadku o minulosti a súčasnosti záhradnej zelene v areáli hradu Červený Kameň počas podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad v dňoch 7. – 8. júna 2014. Návštevník sa počas prechádzky po červenokamenských záhradách dozvie, prečo sú aleje gaštanové a lipové, kde bolo v minulosti jazierko, kde fontána a prečo už pri hrade nerastú pomarančovníky. Na trávnaté plochy s romantickým výhľadom na budovu hradu sa pozrie návštevník očami romantika 19. storočia a postojí chvíľu i v tieni sekvoje či ginka dvojlaločného. Komentovaná prehliadka začína vždy o 11.00 a 15.00 hod. na nádvorí hradu.

Keďže ide o výlučne exteriérovú prechádzku, odporúčame návštevníkom, aby prišli v obuvi vhodnej na chôdzu po nerovnom povrchu.

Vstupné:
Dospelí: 3,- €, Zľava 50 % (seniori nad 62 rokov, držitelia preuzaku ZŤP, ITIC, ISIC) 1,50 €
Deti a mládež (3-18 rokov) 1,50 €, Deti do 3 rokov zdarma.

Článok pripravilo Múzeum Červený Kameň.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply