Krásna rozprávka o Biograde na Moru a aké je miesto dnes

Keď Stvoriteľ prekvapený nádhernou modrou farbou mora, vypustil z hrsti všetky prebytočné krásy uprostred Jadranu, a tak podľa legendy vznikla krajina nad ktorou už celú večnosť kraľuje mesto Biograd.

Biograd na moru

Biograd na Moru dnes

Vitajte v Chorvátskom meste ktorý vás prijíma celím svojím srdcom a ponúka príjemné chvíle oddychu. Bývalé korunovačné mesto chorvátskych kráľov, dnes známe turistické a nautické stredisko v strede Jadranu, leží na polostrove z ktorého je nezabudnuteľný zážitok na jednu najkrajšiu úžinu – Pašmanský kanál a ostrovy rozptýlené  v ňom.

Biograd je relatívne malé mesto ale neobyčajne bohatou históriou. Mediteránsku pohostinnosť a srdečnosť domácich pocítite pri ubytovaní. Hoteli, vilky, apartmány, rodinné domy a penzióny sú na vysokej úrovni, kde zažijete a pocítite skutočnú domácu atmosféru. Zdravá a chutná kuchyňa, kryštálovo čisté more sú zárukou plnohodnotnej dovolenky. Pokiaľ túžite nielen po vylihovaní na mori a slnení sa ale naozaj po aktívnej dovolenke a spoznávaní okolia , ste na správnej adrese. Biograd má naozaj strategické polohu pre turizmus – všade je totiž blízko a všetko je „po ruke „ . Naše tipy:

Zadar, Šibenik, Národný park na mori – Kornatské súostrovie, národný park v horách – Velebická Paklenica, vodopády rieky Krka, Vranské jazero, legendárne Plitvické jazerá .

  • Vytvorené v spolupráci s CK Future, ponúkajúcej zájazdy aj do Chorvátska

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply