Slováka počas letu z Hurghady zasiahla porážka, lietadlo pristalo v Aténach

Včera letelo lietadlo z dovolenkovej destinácie Hurghada na lete organizovanom cestovnou kanceláriou Fischer smerujúce do Bratislavy. Krátko po štarte sa muž sťažoval, že sa necíti dobre. Na jeho zhoršujúci stav bola upozornená jedna z lekárok, ktorá akoby náhodou bola v rovnakom lietadle smerujúcom na Slovensko. Lekárka Andrea Petrovičová má pritom profesijne zameranie týkajúce sa neurológie a tak vedela čo robiť. V spolupráci s ostatnými lekárkami a jej matkou, ktorá je taktiež rovnakej profesie dokázali postihnutému 40 ročnému mužovi pomôcť.

Zdravotný stav muža si však vyžadoval rýchle vyšetrenie CT pre prípad krvácania do mozgu, čo je štandardný postup v prípade porážky a závisí od neho ďalší život pacienta. Lietadlo však nemohlo pristáť na odletovom letisku v Hurghade, a preto pilot s leteckou spoločnosťou hľadali alternatívne možnosti, kde pristáť a poskytnúť tak nutnú pomoc pacientovi. Vhodným miestom, kam bolo možné s váhou paliva bezpečne pristáť boli Atény. Pred príletom boli samozrejme Atény upozornené na stav pacienta a Gréci zaistili okamžitý prevoz do nemocnice. Let ďalej pokračoval na Slovensko. Podľa našich informácií táto udalosť niektorých cestujúcich zaskočila, len párik dvoch mladých nie, keďže ich starosťou bolo len to, či si môžu počas medzipristátia v Aténach niekde zafajčiť.

Na palube boli klienti CK Kartago a časť klientov CK Fischer. Tejto CK bol aj klientom muž, ktorého postihli zdravotné komplikácie.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply